საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრთა ტრენინგების IV ეტაპის გრაფიკი (პერიოდი 22 - 25 იანვარი)
გარდაბნის მუნიციპალიტეტის გამგებლის 2016 წლის 28 იანვრის რიგგარეშე არჩევნებისთვის შემუშავებული ტრენინგების კონცეფციის შესაბამისად, 22 იანვრიდან იწყება საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრთა ტრენინგების IV ეტაპი.
IV ეტაპი დაეთმობა კენჭისყრის დღის ეპიზოდურ ინსცენირებას. სწავლების ცენტრის ტრენერები და საოლქო საარჩევნო კომისიების წევრები, საარჩევნო უბნების განთავსების ადგილებზე, საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრებს ჩაუტარებენ ინსტრუქტაჟს,რომლის შემდეგ კომისიის წევრები პრაქტიკულად განახორციელებენ კენჭისყრის დღის ეპიზოდურ ინსცენირებას (ეპიზოდური ინსცენირება ითვალისწინებს კენჭისყრის დღის დილის 07:00 საათიდან - 08:00 საათამდე ჩასატარებელი პროცედურებისა და კენჭისყრის შედეგების შემაჯამებელი ოქმის შედგენის პრაქტიკული სავარჯიშოს შესრულებას).

Training schedule for the PEC members, IV stage: (22 - 25 January)
From January 22, 4th stage of Trainings of Precinct Election Commissions will be launched according to the Concept of Trainings developed for the January 28, 2016 Gardabani Municipality Chief Executive Special Elections.
The focus of Stage 4 will be episodic staging of polling day. Trainers of the Training Center and members of district election commissions will train the members of precinct election commissions at election precinct venues, following which commission members will perform practical episodic staging of the polling day (episodic staging envisages performing procedures to be conducted from 7:00 to 8:00 pm on the polling day, as well as those of drawing up a protocol summarizing polling results).