ტრენინგების მეორე ეტაპი N21 გარდაბნის საოლქო საარჩევნო კომისიის წევრებისთვის
გარდაბნის მუნიციპალიტეტის გამგებლის 2016 წლის 28 იანვარს რიგგარეშე არჩევნებისთვის შემუშავებული ტრენინგების კონცეფციის შესაბამისად, 21 იანვარს N21 გარდაბნის საოლქო საარჩევნო კომისიის წევრებისთვის ტრენინგების II ეტაპი ჩატარდა.
II ეტაპი დაეთმო საოლქო საარჩევნო კომისიის სრული შეადგენლობის (13 წევრი) ინსტუქტაჟს საარჩევნო უბნებზე კენჭისყრის დღის ეპიზოდური ინსცენირების ჩატარებასთან დაკავშირებით (ეპიზოდური ინსცენირება ითვალისწინებს კენჭისყრის დღის დილის 07:00 საათიდან - 08:00 საათამდე ჩასატარებელი პროცედურებისა და კენჭისყრის შედეგების შემაჯამებელი ოქმის შედგენის პრაქტიკული სავარჯიშოს შესრულებას).

According to the concept of trainings developed for the Gardabani Municipality Chief Executive Officer January 28, 2016 Special Elections, on January 21, 2nd stage of trainings was held for the members of N 21 Gardabani district Election Commission.
Stage 2 involved provision of instructions to full composition of district election commission (13 members) in relation to episodic staging of polling day at polling stations (episodic staging envisages performing practical exercise of the procedures to be performed on the polling day from 7:00 am to 8:00 pm, as well as drawing up protocols summarizing polling results).