ცესკოს დელეგაციამ რიგით მეათე საერთაშორისო საარჩევნო სიმპოზიუმში მიიღო მონაწილეობა. იამაიკაზე, გამართულ საპარლამენტო სწავლებების საერთაშორისო ცენტრის (ICPS) მიერ ორგანიზებულ ღონისძიებას, ცესკოს თავმჯდომარე თამარ ჟვანია, ცესკოს სწავლების ცენტრის დირექტორთან ნათია ზაალიშვილთან, კომისიის წევრებთან დავით გურგენიძესა და დიმიტრი ჯავახაძესთან, ასევე საზოგადოებასთან ურთიერთობის დეპარატმენტის ხელმძღვანელ ქეთევან დანგაძესთან ერთად ესწრებოდა.
საერთაშორისო სიმპოზიუმზე საქართველოს დელეგაციიდან  პრეზენტაციით წარსდგა ცესკოს თავმჯდომარე თამარ ჟვანია, რომელმაც ისაუბრა ცესკოს და სწავლების ცენტრთან ერთად განსახორციელებელ პროექტებზე ამომრჩეველთა სამოქალაქო განათლებასა და მედიასთან ურთიერთობების შესახებ. ცესკოს თავმჯდომარემ ასევე ყურადღება გაამახვილა საარჩევნო განვითარების სკოლებზე - საარჩევნო ადმინისტრაციის ახალ საპილოტე პროექტზე, რომელიც  უახლოეს მომავალში განახორციელდება.
სიმპოზიუმის ფარგლებში საარჩევნო ადმინისტრაციის მოხელეებმა საარჩევნო პროცესების და ადმინისტრირების შესახებ ერთმანეთს გამოცდილება გაუზიარეს; საერთაშორისო ექსპერტებთან ერთად განიხილეს ის გამოწვევები, რომლის წინაშეც სხვადასხვა ქვეყნის საარჩევნო ადმინისტრაციები დგანან. საარჩევნო ტექნოლოგიებზე მომუშავე კომპანიებმა კი მონაწილეებს ახალი ტექნოლოგიების და საარჩევნო პროცესებში მათი გამოყენების პერსპექტივების შესახებ მიაწოდეს ინფორმაცია.
26-29 მაისს ქალაქ მონტეგო ბეიში გამართულ მეათე სიმპოზიუმს ICPS-მა ორგანიზება იამაიკის საარჩევნო ადმინისტრაციასთან თანამშრომლობით გაუწია.

Delegation of the Central Election Commission of Georgia (CEC) participated in the 10th International Electoral Symposium, organized by International Center for Parliamentary Studies (ICPS) in Jamaica. Tamar Zhvania, the CEC Chairperson along with the Director of the CEC training Center Natia Zaalishvili, commission members – David Gurgenidze and Dimitri Javakhadze, and Head of Public Relations Department Keteven Dangadze attended the electoral Symposium.
At the meeting Ms. Zhvania, delivered the presentation on voter education and media relations. She talked about the activities to be implemented with the Training Centre about voters’ civic education and media relations. The CEC Chairperson underlined a new pilot project of the CEC – electoral development schools, which will be implemented by the election administration in the nearest future.
In the framework of the symposium, election officials shared their experiences on electoral processes and administration. The participants discussed the challenges of the election administrations of different countries. Vendor companies working on electoral issues presented the information on new technologies and the perspectives for their utilization in electoral processes.
The International Electoral Symposium held on May 26-29 in Montego Bay, Jamaica, was organized by the International Center for Parliamentary Studies (ICPS) in cooperation with Election Administration of Jamaica.