საერთაშორისო კონფერენცია - „არჩევნების მთლიანობა და რეგიონული თანამშრომლობა“
25-26 მარტს, სწავლების ცენტრის ხელმძღვანელი ნათია ზაალიშვილი, ცესკოს დაგეგმვისა და სახელმწიფო შესყიდვების დეპარტამენტის უფროს ოთარ ბუსკივაძესთან ერთად ბუქარესტში გამართულ რიგით მეორე საერთაშორისო კონფერენციას დაესწრო. კონფერენციის მთავარი თემა - „არჩევნების მთლიანობა და რეგიონული თანამშრომლობა“ იყო.
ორი დღის განმავლობაში, შეხვედრის მონაწილეებს საშუალება ჰქონდათ საკუთარი ხედვები და მოსაზრებები დაეფიქსირებინათ არჩევნების მთლიანობის მიმართულებით, მათ შორის არჩევნების კონცეფციის, სტრატეგიებისა და კვლევების სწორად დაგეგმვისა და განხორცილების კუთხით. მონაწილეებმა რეგიონული თანამშრომლობის გაღრმავების საკითხიც განიხილეს და სხვადასხვა ქვეყნების საარჩევნო ადმინისტრაციებს შორის ურთიერთობების გაღრმავების კუთხით განსახორციელებელი აქტივობები დაგეგმეს.
საქართველოს გარდა, კონფერენციაში მონაწილეობა მიიღეს სხვადასხვა ქვეყნების საარჩევნო ადმინისტრაციებისა და საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლებმა.

On March 25-26 Natia Zaalishvili, director of the CEC Training Center together with Otar Buskivadze, Head of the Planning and Procurement Department of the Central Election Commission (CEC) attended the 2nd International Conference in Bucharest, organized by the Permanent Electoral Authority of Romania. Main topic of the meeting was “Electoral Integrity and Regional Cooperation”.
At the meeting, participants shared their views and opinions regarding the election integrity, concepts, strategies of elections and case studies for the better planning and implementation of elections.
The meeting participants discussed how to develop and improve collaboration between the Election Management Bodies and planned the specific activities in this regard.
The conference was attended by the representatives of various Election Management Bodies and international organizations.