გრძელდება ფართომასშტაბიანი ტრენინგები ადგილობრივი დამკვირვებელი ორგანიზაციების დამკვირვებლებისათვის
დამკვირვებელი ორგანიზაციების მიერ სადამკვირვებლო მისიის ეფექტიანად და მაღალკვალიფიციურად განხორციელების ხელშეწყობის მიზნით, მიმდინარე წლის 27 სექტემბერს  დაიწყო ფართომასშტაბიანი სასწავლო პროექტი ცესკოში რეგისტრირებული ადგილობრივი დამკვირვებელი ორგანიზაციების დამკვირვებლებისათვის.
პროექტს  ახორციელებს საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრი, საქართველოს ცენტრალური  საარჩევნო  კომისიის ეგიდითა და გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) ფინანსური მხარდაჭერით.
პროგრამის ფარგლებში მორიგი ტრენინგი გაიმართა 14 ოქტომბერს. ტრენინგზე განხილულ იქნა   საარჩევნო კანონმდებლობის სიახლეები და ისეთი მნიშვნელოვანი საკითხები, როგორიცაა დამკვირვებლის როლი საარჩევნო პროცესში, დამკვირვებლის უფლებრივი მდგომარეობა, საუბნო საარჩევნო კომისიის საქმიანობა კენჭისყრის დღეს.
ტრენინგის მონაწილეებს გადაეცათ სწავლების ცენტრის მიერ დამკვირვებლებისათვის მომზადებული დამხმარე სახელმძღვანელოები.

In order to promote effective and high qualified observer missions of local observer organizations on September 27, 2013 was started large-scale study project for local observing organizations registered in Central Election Commission of Georgia.
Project is implemented by the LEPL Center of Electoral Systems Development, Reforms and Trainings together with the Central Election Commission and with the financial support of UNDP.
Within the program the next training was held on October 14, 2013. Participants were introduced with the updates of the election legislation, including other important issues, such as: role of the observer in the election processes, authorities of the observer and activities of the PEC on polling day.