სწავლების ცენტრის წარმომადგენლები ჩრდილოეთ მაკედონიის რესპუბლიკაში გამართულ არჩევნებს დააკვირდნენ
2025 წლის 18-19 ოქტომბერს, საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრის წარმომადგენლები ოფიციალური ვიზიტით ჩრდილოეთ მაკედონიის რესპუბლიკაში იმყოფებოდნენ.
დელეგაციის წევრები, სწავლების ცენტრის სასწავლო პროგრამების სამსახურის უფროსი მაია გუდაძე და საზოგადოებასთან ურთიერთობის სპეციალისტი ნათია შარაშიძე, ჩრდილოეთ მაკედონიის რესპუბლიკის სახელმწიფო საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარეს ბორის კონდარკოს შეხვდნენ, მონაწილეობა მიიღეს საერთაშორისო დამკვირვებლებისთვის ორგანიზებულ შეხვედრაში და არჩევნების დღეს საარჩევნო უბნებზე კენჭისყრის მიმდინარეობას დააკვირდნენ.
ადგილობრივი არჩევნები 2025 წლის 19 ოქტომბერს ჩატარდა. სწავლების ცენტრმა საერთაშორისო სადამკვირვებლო მისიაში მონაწილეობა ჩრდილოეთ მაკედონიის რესპუბლიკის სახელმწიფო საარჩევნო კომისიის ოფიციალური მოწვევით მიიღო.

On October 18–19, 2025, representatives of the Centre for Electoral Systems Development, Reforms, and Training were on an official visit to the Republic of North Macedonia
Members of the delegation — Head of the Training Programs’ Department, Maia Gudadze, and Public Relations Specialist, Natia Sharashidze — met with the Chairperson of the State Election Commission of the Republic of North Macedonia, Boris Kondarko. They participated in a meeting organized for international observers and observed the voting process at polling stations on E-day.
The local elections were held on October 19, 2025. The Training Centre participated in the international observation mission at the official invitation of the State Election Commission of the Republic of North Macedonia.