ცესკომ და სწავლების ცენტრმა შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიასთან თანამშრომლობით პოლიციელებისთვის საინფორმაციო-სასწავლო პროექტი განახორციელა
18.09.2025
მუნიციპალიტეტის ორგანოთა 2025 წლის 4 ოქტომბრის არჩევნების უსაფრთხო და თავისუფალ გარემოში ჩატარების ხელშეწყობის მიზნით, ცენტრალურმა საარჩევნო კომისიამ და სსიპ საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრმა, შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიასთან თანამშრომლობით, პოლიციელებისთვის სპეციალიზებული საინფორმაციო-სასწავლო პროგრამა ჩაატარა.
მასშტაბური პროექტი 2025 წლის 8-15 სექტემბრის პერიოდში ყოველდღიურ რეჟიმში, რამდენიმე ნაკადად განხორციელდა და მასში მონაწილეობა პოლიციის 1619-მა თანამშრომელმა მიიღო.
პროგრამის „არჩევნები და უსაფრთხოება“ ფარგლებში, სწავლების ცენტრის და ცესკოს იურიდიული დეპარტამენტის თანამშრომლებმა სამართალდამცავი ორგანოების წარმომადგენლებთან მნიშვნელოვანი საკითხები განიხილეს, მათ შორის: საარჩევნო ადმინისტრაციას და სამართალდამცავ ორგანოებს შორის ეფექტიანი კომუნიკაცია უსაფრთხო საარჩევნო გარემოს უზრუნველსაყოფად; კენჭისყრის დღემდე პერიოდში და კენჭისყრის დღეს საარჩევნო პროცესის უსაფრთხოების მიზნით რისკების იდენტიფიცირება, პრევენცია და რეაგირების მექანიზმები.
პროექტი ცენტრალურ საარჩევნო კომისიას და შინაგან საქმეთა სამინისტროს შორის 2025 წლის 2 სექტემბერს გაფორმებული ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის ფარგლებში განხორციელდა.

The CEC and the Training Centre in Cooperation with the Academy of the Ministry of Internal Affairs Implemented an Informational-Study Project for Police Officers
18.09.2025
In order to promote the holding of October 4, 2025 Municipal Elections in a safe and free environment, the Central Election Commission and LEPL Centre for Electoral Systems Development, Reforms and Training, in cooperation with the Academy of the Ministry of Internal Affairs, conducted a specialized informational-study program for police officers.
The large-scale project was implemented through the period of September 8-15, 2025, on a daily basis in several streams, and 1619 police officers participated in it.
Within the framework of the "Elections and Security" program, the employees of the Training Centre and CEC Legal Department discussed important issues with representatives of law enforcement bodies, including: effective communication between the Election Administration and law enforcement agencies to ensure a safe election environment; identification of risks, prevention and response mechanisms for the security of the electoral process in the period before and on the the E-Day.
The project was implemented within the framework of the memorandum of cooperation signed between the Central Election Commission and the Ministry of Internal Affairs, on September 2, 2025.