საარჩევნო ადმინისტრაციის 2022 წლის სამოქმედო გეგმის პროექტის განხილვა
საქართველოს საარჩევნო ადმინისტრაციის 2022 წლის სამოქმედო გეგმის პროექტი განიხილეს სამუშაო შეხვედრაზე ცენტრალური საარჩევნო კომისიის (ცესკო) ხელმძღვანელებმა,  წევრებმა, სტრუქტურული ერთეულების და სწავლების ცენტრის ხელმძღვანელმა პირებმა.
შეხვედრა ცესკოს თავმჯდომარე გიორგი კალანდარიშვილმა და საარჩევნო სისტემების საერთაშორისო ფონდის (IFES) საქართველოს ოფისის ხელმძღვანელმა ქეთი მაისურაძემ გახსნეს.
ცესკოს სტრუქტურული ერთეულების ხელმძღვანელმა პირებმა და საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრის დირექტორმა 2021 წელს შესრულებული საქმიანობის შესახებ შემაჯამებელი ანგარიშები წარადგინეს. სამუშაო შეხვედრის ძირითადი ნაწილი კი საარჩევნო ადმინისტრაციის 2022 წლის სამოქმედო გეგმის პროექტის დეტალურ განხილვას დაეთმო. აღნიშნული გეგმის პროექტი საქართველოს ცენტრალური საარჩევნო კომისიის მიერ განსაზღვრული საქმიანობების ერთობლიობას წარმოადგენს და ეფუძნება საარჩევნო ადმინისტრაციის 2020-2023 წლების სტრატეგიულ გეგმას, რომელიც თავის მხრივ შემდეგ პრიორიტეტებს მოიცავს: საარჩევნო კულტურა და განათლება; არჩევნების სანდოობა და უსაფრთხოება; საარჩევნო სერვისები და ტექნოლოგიები; ინკლუზიური საარჩევნო გარემო; მართვის ეფექტიანობა და ინსტიტუციური გაძლიერება.
სამუშაო შეხვედრა 8-10 დეკემბერს საარჩევნო სისტემების საერთაშორისო ფონდთან (IFES)თანამშრომლობით გაიმართა.

The project of action plan of the Election Administration (EA) of Georgia for 2022 was discussed at the working meeting by the officials, members, heads of structural units and the training center of the Central Election Commission (CEC). The meeting was opened by Giorgi Kalandarishvili, CEC Chairperson and Keti Maisuradze, Head of the Georgian Office of the International Foundation for Electoral Systems (IFES).
The heads of the CEC structural units and the director of the Training Center presented summary reports on the activities carried out in 2021. The main part of the working meeting was dedicated to the detailed discussion of the project of action plan of the Election Administration for 2022. The project plan is a set of activities defined by the CEC and is based on the Strategic Plan of the Election Administration for 2020-2023, which in turn includes the following priorities: electoral culture and education; election credibility and security; election services and technologies; inclusive election environment; effectiveness of management and institutional strengthening.
The workshop was held on December 8-10 in cooperation with the International Foundation for Electoral Systems (IFES).