2020 წლის 6 თებერვალს სწავლების ცენტრის მიერ გამოცხადებული საგრანტო კონკურსის ფარგლებში, საკონკურსო კომისიის გადაწყვეტილებით დაფინანსდა 30 ადგილობრივი არასამთავრობო ორგანიზაცია, შემდეგ მიმართულებებზე:
კონკურსის გამოცხადება მიზნად ისახავს ადგილობრივი არასამთავრობო სექტორის წახალისებას ისეთი პროექტების განსახორციელებლად, რომელიც მოცემულ შემთხვევაში მიმართული იქნება კონკურენტუნარიანი საარჩევნო გარემოს განმტკიცების ხელშესაწყობად ჩართული მხარეების - პოლიტიკური პარტიების საარჩევნო შესაძლებლობების გაძლიერებაზე და საზოგადოებაში ახალგაზრდა ამომრჩევლების საარჩევნო სამოქალაქო ცნობიერების ამაღლებაზე.
პირველი მიმართულების თემატიკაზე დაფინანსებული საგრანტო პროექტები 2020 წლის 15 ივნისიდან 14 სექტემბრის პერიოდში განხორციელდება და საქართველოს ყველა რეგიონს მოიცავს, ხოლო მეორე მიმართულების თემატიკაზე დაფინანსებული საგრანტო პროექტების განხორციელების პერიოდად 2020 წლის 15 ივნისი - 14 აგვისტო განისაზღვრა.

As part of the grants contest announced by the Training Center on February 8, 2020, at the decision of the Competition Committee, 30 local NGOs were funded, for the following directions:
• First Direction -Support of political parties’ electoral capacity development;
The announcement of the contest is aimed at incentivizing the local NGO sector towards implementing the projects that will be directed at the enhancement of electoral capacity of political parties - stakeholders involved in the strengthening of competitive electoral environment, and at raising electoral civic awareness of young voters.
Grant projects funded on the first direction topic will be implemented through the period of  June 15, 2020 - September 15, 2020 and will cover all regions of Georgia, while the implementation period of the grant projects funded on the second direction was determined from June 15 through August 14, 2020
Follow the Link (available in Georgian) for information about NGOs funded at the decision of the Competition Committee