სადამკვირვებლო მისია მოლდოვაში
ცენტრალური საარჩევნო კომისიის და სწავლების ცენტრის წარმომადგენლები მოლდოვას რესპუბლიკაში გამართულ საერთო ადგილობრივ და ვადამდელ საპარლამენტო არჩევნებს დააკვირდნენ.
საარჩევნო კომისიებთან ურთიერთობის დეპარტამენტის თანამშრომლები საბა დოროყაშვილი და იაკობ ასანიძე, შიდა აუდიტის და შრომის უსაფრთხოების დეპარტამენტის თანამშრომელი კობა ცერცვაძე, საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრის თანამშრომელი ზვიად ჭელიძე მოლდოვას რესპუბლიკაში, კიშინიოვში, არჩევნების სადამკვირვებლო მისიაში მონაწილეობდნენ. ისინი საარჩევნო უბნების გახსნას, საარჩევნო პროცესის მიმდინარეობას და უბნების დახურვის პროცედურებს დააკვირდნენ. ისინი ასევე დაესწრნენ მოლდოვას რესპუბლიკის ცენტრალურ საარჩევნო კომისიაში გამართულ შემაჯამებელ პრესკონფერენციას.
ვიზიტის ფარგლებში დელეგაციის წევრები სადამკვირვებლო მისიის სხვა წარმომადგენლებთან ერთად მოლდოვას ცენტრალური საარჩევნო კომისიის ხელმძღვანელობასა და წევრებს შეხვდნენ და მიმდინარე საარჩევნო პროცესებზე  ისაუბრეს.

Representatives of the Central Election Commission and Training Centre observed Local and Early Parliamentary Elections held in the Republic of Moldova.
Saba Dorokashvili, Iakob Asanidze, employees of the CEC Department of Relations with Election Commissions, Koba Tsertsvadze an employee of Internal Audit and Workforce Security Department, and Zviad Tchelidze an employee of Electoral Systems Development, Reforms and Training Centre, participated in the election observation mission in the Republic of Moldova.
CEC delegates monitored the opening of the polling stations, election process and closing of the polling stations. In addition, they observed the final press conference held at Moldovan Central Election Commission.
In the framework of the visit, delegation members together with other representatives of observation missions met with Moldovan CEC management and members and discussed ongoing election processes.