საარჩევნო ადმინისტრატორის კურსები - პროფილური პროგრამა საოლქო საარჩევნო კომისიების პოტენციური იურისტებისთვის
27.06.2019
2019 წლის 20 ივნისიდან  - 25 ივნისის ჩათვლით პერიოდში სწავლების ცენტრმა განახორციელა სასწავლო პროგრამა „საარჩევნო ადმინისტრატორის კურსები - საოლქო საარჩევნო კომისიების პოტენციური იურისტებისთვის“. აღნიშნული პროექტისთვის მონაწილეები შეირჩევა 64 მუნიციპალიტეტის მიხედვით, წინასწარ განსაზღვრული პირობებისა და ტესტირების შედეგების გათვალისწინებით.
სწავლების ცენტრის მიერ შემუშავებული საინფორმაციო-სასწავლო კურსი დაეთმო კენჭისყრის დღის განცხადებებთან/საჩივრებთან დაკავშირებული ადმინისტრაციული წარმოების წესის შესწავლას.  პრაქტიკული სწავლების ფორმატში მონაწილეები გაეცნენ ისეთ მნიშვნელოვან საკითხებს, როგორიცაა:
ტრენინგები ეტაპობრივად 3 ჯგუფს ჩაუტარდა, რომლის ფარგლებშიც 60 მონაწილე გადამზადდა (ქალი - 38,  კაცი - 22). საინფორმაციო-სასწავლო კურსის ჩატარება სწავლების ცენტრის თანამშრომლებმა უზრუნველყვეს.
აღნიშნულ სასწავლო პროექტს სწავლების ცენტრი ცესკოსთან თანამშრომლობით 2018 წლიდან ახორციელებს, რაც მიზნად ისახავს საარჩევნო ადმინისტრაციის კვალიფიციური საკადრო რესურსის ფორმირების ხელშეწყობას.

From June 20 through June 25, 2019, the Training Center conducted a training program Courses for Electoral Administrators – for potential lawyers of DECs. The participants for the mentioned project were selected by 64 municipalities, in consideration of pre-determined conditions and testing results.
The awareness raising and training course developed by the Training Center focused on administrative proceedings in relation to voting day applications/complaints. In the practical training format, the participants were acquainted with the following significant topics:
The trainings were held in stages, to 3 groups, 60 participants were trained (38 - female, 22 - male). The awareness raising and training course was delivered by the Training Center staff.
The Training Center has been implementing the above-mentioned training project in cooperation with the CEC since 2018; it is aimed at supporting the development of qualified human resources within the electoral administration.