ცენტრალური მედიის წარმომადგენელთა ტრენინგების სტატისტიკა 2017 წლის 21 ოქტომბრის არჩევნებისთვის
მიზანი: საარჩევნო საკითხებზე მედიის წარმომადგენელთა ინფორმირებულობის ზრდის ხელშეწყობა მუნიციპალიტეტის წარმომადგენლობითი ორგანოს - საკრებულოსა და თვითმმართველი ქალაქის/თვითმმართველის თემის მერის 2017 წლის 21 ოქტომბრის არჩევნებისთვის.
სამიზნე  ჯგუფი: ცენტრალური მედიის წარმომადგენლები/ჟურნალისტები
სასწავლო მოდულები: საერთაშორისო საარჩევნო სტანდარტები; მედიის როლი საარჩევნო პროცესში; კენჭისყრის დღე და ფოტო/ვიდეო გადაღების რეგულაციები; ინკლუზიური საარჩევნო გარემოს ხელშეწყობა; საარჩევნო კანონმდებლობის სიახლეების მიმოხილვა; წინასაარჩევნო კამპანია და ადმინისტრაციული რესურსები; არჩევნები და გენდერული თანასწორობა; საერთაშორისო გამოცდილება და არჩევნების გაშუქების ძირითადი სქემები.
განხორციელების პერიოდი: 30 სექტემბერი - 1 ოქტომბერი,  2017 წელი
განხორციელების ადგილი: ბორჯომი, სასტუმრო „რიქსოსი“
სტატისტიკა: ჩატარდა 2 სატრენინგო სესია, ტრენინგი გაიარა 25-მა მონაწილემ,  მათ შორის ქალი - 19, კაცი - 6

Name of the project: Trainings for the Representatives of Central Media
Aim of the project: to inform representatives of media about the issues regarding October 21, 2017 Municipal Elections
Target group: representatives of central media/journalists
Modules: International electoral standards; Role of media in election process, regulations concerning photo/video recording on the polling day; Promoting inclusive electoral environment; Discussion of amendments in Electoral law; Electoral rights of the media representatives; Pre-election campaign and administrative resources; International experience and main schemes for election coverage
Period of implementation: September 30 – October 1; 2017
Place of implementation: Borjomi, hotel “Rixos”
Statistics: 2 training Sessions were conducted, 25 journalists passed the training, among them women – 19, men - 6