პოლიტიკური პარტიების წარმომადგენლების საარჩევნო შესაძლებლობების განვითარების ხელშეწყობის პროგრამა დასრულდა
28.08.2017
სწავლების ცენტრის მიერ 2017 წლის 3 თებერვალს გამოცხადებული საგრანტო კონკურსის ფარგლებში დაფინანსებულმა ცხრამეტმა არასამთავრობო ორგანიზაციამ ქვეყნის მასშტაბით, საქართველოს ყველა რეგიონში განახორციელა სასწავლო პროგრამები პოლიტიკური პარტიებისთვის, რომლის  მიზანი იყო მათი საარჩევნო შესაძლებლობების განვითარების ხელშეწყობა 2017 წელს გასამართი ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლობითი და აღმასრულებელი ორგანოების არჩევნებისთვის.
არასამთავრობო ორგანიზაციების მიერ შეთავაზებული სასწავლო პროგრამების ფარგლებში მონაწილეები გაეცნენ შემდეგ საკითხებს:
საგრანტო პროექტების განხორციელების პროცესში სწავლების ცენტრმა, კონტრიბუციის სახით, უზრუნველყო პოლიტიკური პარტიების წარმომადგენლების სწავლება შემდეგ მოდულებზე: საარჩევნო ციკლი და საკანონმდებლო სიახლეები; საოლქო და საუბნო საარჩევნო კომისიების საქმიანობა; კენჭისყრის დღის პროცედურები, ასევე სწავლების ცენტრმა უზრუნველყო სასწავლო პროცესის მხარდაჭერა სურდოთარგმანის თანხლებით.
აღნიშნული საინფორმაციო-საგანმანათლებლო პროგრამა გაიარა პროექტში მონაწილე 42 პოლიტიკური პარტიის (მათ შორის, 20 კვალიფიციური და 22 არაკვალიფიციური პარტიის) 2276 წარმომადგენელმა.

19 NGOs funded under the grant competition announced on February 3, 2017, by the CEC Training Centre finished the implementation of training projects for the Political Parties in all regions of Georgia, aimed at supporting the Enhancement of Electoral Capacity of Political Parties for the 2017 Municipal Elections.
Within the framework of the training programs, the participants were introduced to such important topics, as:
In the course of implementing grant projects, the Training Center, as part of its contribution, trained representatives of political parties in the following modules: electoral cycle and legislative updates, activities of district and presinct election commissions, and polling day procedures, also the Training Center supported the training programs by providing sign language translation.
2257 representatives of 42 political parties (20 qualified and 22 non-qualified political parties) took part in the training course.