2017 წლის 31 მაისს გამოცხადებული საგრანტო კონკურსის ფარგლებში, საგრანტო საკონკურსო კომისიის გადაწყვეტილებით დაფინანსდა 27 არასამთავრობო ორგანიზაცია, შემდეგ მიმართულებებზე:
• პირველი მიმართულება - ამომრჩეველთა ინფორმირება 2017 წლის ადგილობრივი თვითმმართველობის ორგანოების არჩევნებისთვის
• მეორე მიმართულება - მოწყვლადი ჯგუფების და ქალების მონაწილეობის ხელშეწყობა 2017 წლის ადგილობრივი თვითმმართველობის ორგანოების არჩევნების პროცესში
დაფინანსებული არასამთავრობო ორგანიზაციების მიერ წარმოდგენილი საგრანტო პროექტები ითვალისწინებს 2017 წლის ადგილობრივი თვითმმართველობის ორგანოების არჩევნებისთვის ამომრჩეველთა, მოწყვლადი ჯგუფებისა და ქალების საარჩევნო ცნობიერების ამაღლებას, სამოქალაქო პასუხისმგებლობის ზრდასა და არჩევნებში მათი გააქტიურების ხელშეწყობის მიზნით საინფორმაციო ხასიათის პროგრამების და სხვა ფორმატის ღონისძიებების განხორციელებას.
დაფინანსებული საგრანტო პროექტები 2017 წლის 1 აგვისტოდან - 30  სექტემბრამდე პერიოდში განხორციელდება და საქართველოს ყველა რეგიონს მოიცავს.

27 NGOs were funded at the decision of the Competition Committee under the Grant Competition announced on May 31, 2017 on the following directions:
• First direction – raising voter awareness for the 2017 Local Self-government Elections
• Second direction - support participation of vulnerable groups and women in the process of the 2017 Local Self-government Elections
The grant projects submitted by the funded NGOs foresees the facilitation of the development of electoral capacity of voters, raising awareness about elections among vulnerable groups and women, enhancing their civil responsibility, implementation of training programs and other activities for their deeper engagement in the elections.
Funded grant projects will be implemented in all regions of Georgia, from August 1 to September 30, 2017
Information about NGOs funded at the decision of the Grant Competition Committee, under the Grant Competition announced on May 31, 2017, can be viewed in Georgian on the following link