2017 წლის 3 თებერვალს გამოცხადებული საგრანტო კონკურსის ფარგლებში დაფინანსებული პროექტების განხორციელების გრაფიკი
31.05.2017
2017 წლის 3 თებერვალს გამოცხადებული საგრანტო კონკურსის ფარგლებში, საკონკურსო კომისიის გადაწყვეტილებით დაფინანსებულმა 19 არასამთავრობო ორგანიზაციამ დაიწყო პოლიტიკური პარტიების წარმომადგენლებისთვის ტრენინგ კურსის განხორციელება, რომლის მიზანია პოლიტიკური პარტიების საარჩევნო შესაძლებლობების განვითარების ხელშეწყობა 2017 წელს გასამართი ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლობითი და აღმასრულებელი ორგანოების არჩევნებისთვის.
პოლიტიკური პარტიების საარჩევნო შესაძლებლობების განვითარების ხელშეწყობისა და ზოგადად კონკურენტუნარიანი პოლიტიკური გარემოს შექმნის ხელშეწყობის მიზნით, დაფინანსებული არასამთავრობო ორგანიზაციების მიერ წარმოდგენილი საგრანტო პროექტები ითვალისწინებს პოლიტიკური პარტიების წარმომადგენლებისთვის სასწავლო პროგრამების განხორციელებას, რომელიც მოიცავს ისეთ მნიშვნელოვან საკითხებს, როგორიცაა:
საგრანტო პროექტების განხორციელების პროცესში სწავლების ცენტრი, კონტრიბუციის სახით, უზრუნველყოფს პოლიტიკური პარტიების წარმომადგენლების სწავლებას შემდეგ მოდულებზე: საარჩევნო ციკლი და საკანონმდებლო სიახლეები; საოლქო და საუბნო საარჩევნო კომისიების საქმიანობა; კენჭისყრის დღის პროცედურები.
დაფინანსებული საგრანტო პროექტები 2017 წლის 1 მაისიდან 1 აგვისტომდე პერიოდში განხორციელდება და  საქართველოს ყველა რეგიონს მოიცავს.

Schedule of Implementation of Projects Funded Under the Grant Competition Announced on February 3, 2017
19 NGOs funded at the decision of the Competition Committee under the Grant Competition announced on February 3, 2017, started implementing the training course for the representatives of political parties. The goal of the training is to promote the development of electoral capacity of political parties for the 2017 Local Self Government Representative and Executive Bodies Elections.
Funded grant project proposals submitted by NGOs for the facilitation of the development of electoral capacity of political parties and promoting competitive political environment envisage trainings of representatives of political parties on a variety of important issues, including:
• inclusive elections (involvement of vulnerable groups).
In the course of implementing grant projects, the Training Center, as part of its contribution, will train representatives of political parties in the following modules: electoral cycle and legislative updates,  activities of district and presinct election commissions, and polling day procedures.
Funded grant projects will be implemented from May 1 through August 1, 2017 and will cover all regions of Georgia.