საია-ს საკვირაო სკოლის მოსწავლეები ცესკოსა და სწავლების ცენტრში
ცენტრალურ საარჩევნო კომისიასა და სწავლების ცენტრში საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის სამოქალაქო განათლების საკვირაო სკოლის მოსწავლეები იმყოფებოდნენ. ახალგაზრდებს ცესკოს თავმჯდომარე თამარ ჟვანია შეხვდა და მათ ქვეყნის დემოკრატიულ განვითარებაში არჩევნების მნიშვნელობის შესახებ ესაუბრა.
სწავლების ცენტრის დირექტორმა ნათია ზაალიშვილმა ახალგაზრდებს საარჩევნო სამოქალაქო განათლების პროექტები გააცნო, რომელსაც საარჩევნო კულტურისა და ქვეყანაში დემოკრატიული პროცესების განვითარების ხელშეწყობის მიზნით სწავლების ცენტრი ახორციელებს ამომრჩევლებისა და არჩევნებში ჩართული სხვა მხარეებისთვის.
საკვირაო სკოლის მოსწავლეებმა ცესკოში განთავსებული მუდმივმოქმედი გამოფენა დაათვალიერეს, რომელიც საქართველოში სხვადასხვა დროს ჩატარებული არჩევნების ისტორიას ასახავს. გარდა ამისა, ისინი ცესკოს სტრუქტურული ერთეულების ხელმძღვანელებსაც შეხვდნენ და მათგან ინფორმაცია ცესკოს მუშაობის სპეციფიკის შესახებ მიიღეს.

Students from Georgian Young Lawyers' Association (GYLA) Sunday School were present at the Central Election Commission and the Training Centre of Georgia. Tamar Zhvania, the CEC Chairperson met with the students and talked about the importance of the elections in the democratic development of the country.
Natia Zaalishvili, Training Center Director, got the youth with specific electoral civic awareness study programs and projects which ensured awareness raising of the different groups of the society about elections and the development of the democratic processes of the country.
Sunday School Students visited the permanent exhibition at the CEC, which reflects the history of elections conducted at different times in Georgia. In addition, students met with the heads of the CEC Structural Units who detailed them on the specifics of the commission’s work.