დღეს ცენტრალურ საარჩევნო კომისიაში არჩევნების უსაფრთხოების უზრუნველყოფის მიმართულებით სამუშაო შეხვედრა გაიმართა, რომელშიც ცესკოს, სწავლების ცენტრის, შინაგან საქმეთა სამინისტროს და საარჩევნო სისტემების საერთაშორისო ფონდის (IFES) ხელმძღვანელი პირები და ექსპერტები მონაწილეობდნენ.
შეხვედრას, ექსპერტი საარჩევნო უსაფრთხოების საკითხებში და IFES-ის აზია-წყნარი ოკეანის რეგიონული დირექტორი ვასუ მოჰანი უძღვებოდა. მონაწილეებმა არჩევნების უსაფრთხოების უზრუნველყოფის მიმართულებით სახელმძღვანელო ინსტრუქციის კონცეფცია განიხილეს.
პროექტის ფარგლებში საარჩევნო ადმინისტრაციისა და შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები, რომლებმაც 28-29 ივლისს უსაფრთხოების საკითხებზე  ტრენინგი გაიარეს შეიმუშავებენ სახელმძღვანელოს, ინსტუქციას, რომელიც აღწერილი იქნება არჩევნების და უსაფრთხოების საერთაშორისო სტანდარტები.
სამუშაო შეხვედრა ცესკოს ინიციატივით, შინაგან საქმეთა სამინისტროსთან თანამშრომლობით და საარჩევნო სისტემების საერთაშორისო ფონდის (IFES) მხარდაჭერით გაიმართა.

Election Security Workshop
On August 1st Workshop on election security issues was held at the Central Election Commission (CEC) of Georgia. Officials and experts from the CEC, Training Center, the Ministry of Internal Affairs of Georgia (MIA) and the International Foundation for Electoral Systems (IFES) participated in the working meeting.
Vasu Mohan, Regional Director for Asia Pacific at IFES, leading expert in electoral security issues was supervising the meeting. Participants discussed the concept of guideline instructions in terms of ensuring the election security.
The manual will be elaborated by the representatives of Election Administration and the Ministry of Internal Affairs, who participated in the training on electoral security on July 28-29.
The workshop was conducted by the CEC initiative in cooperation with the MIA and by the support of International Foundation for Electoral Systems (IFES).