გარდაბნის, კასპის, წყალტუბოს, ქალაქ ოზურგეთის, ოზურგეთის, ხობისა და ზუგდიდის მუნიციპალიტეტების საკრებულოების  და ქალაქ თბილისის საკრებულოს 2016 წლის 22 მაისის შუალედური არჩევნების  ტრენინგების შემუშავებული კონცეფციის შესაბამისად 25 აპრილს დაიწყო საარჩევნო ადმინისტრაციის ტრენერთა ტრენინგი, რომლის  ჩატარებასაც უზრუნველყოფენ სწავლების ცენტრის თანამშრომლები.
საარჩევნო ადმინისტრაციის ტრენერები, სწავლების ცენტრის მიერ შემუშავებული სასწავლო კურსის ფარგლებში გაეცნობიან ისეთ მნიშვნელოვან საკითხებს, როგორებიცაა:
მოსამზადებელი კურსის გავლის შემდეგ ტრენერები უზრუნველყოფენ გარდაბნის, კასპის, წყალტუბოს, ქალაქ ოზურგეთის, ოზურგეთის, ხობისა და ზუგდიდის მუნიციპალიტეტების საკრებულოების  და ქალაქ თბილისის N 10 გლდანის საარჩევნო ოლქში შემავალი საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრებისათვის საარჩევნო კანონმდებლობასთან დაკავშირებული ინტენსიური სასწავლო პროგრამების ეტაპობრივად ჩატარებას.

the training of trainers of the Election Administration has commenced on April 25 according to the Training Concept designed for the City Councils of Gardabani, Kaspi, Tskaltubo, Ozurgeti town, Ozurgeti, Khobi and Zugdidi municipalities and Tbilisi City Council May 22, 2016 Interim Elections. The employees of the Training Center will deliver the training.
Trainers of the Election Administration, through the training course developed by the Training Center, will learn about such important matters as:
Following the training course, the trainers will deliver intensive training programs about electoral legislation to members of precinct election commissions of Gardabani, Kaspi, Tskaltubo, Ozurgeti town, Ozurgeti, Khobi and Zugdidi municipalities city councils and members of precinct election commissions within Tbilisi N 10 Gldani election district. The training will be held in stages.