„საარჩევნო განვითარების სკოლა“ მსურველთა მიღებას იწყებს. 2015-2019 წლებში პროექტის წარმატებით განხორციელების შემდეგ, წელს პირველად, საარჩევნო განვითარების სკოლები ზამთარშიც ჩატარდება.
18-25 წლის ახალგაზრდებს შეუძლიათ გაიარონ სწავლება საარჩევნო თემებთან დაკავშირებით და მიიღონ შესაბამისი ცოდნა. სასწავლო კურსი 17-დან 28 თებერვლის ჩათვლით ჩატარდება.
"საარჩევნო განვითარების სკოლის" სასწავლო პროგრამა შემდეგ საკითხებს მოიცავს: საარჩევნო სისტემები, საარჩევნო ადმინისტრაცია, 1919 წლის დამფუძნებელი კრების არჩევნები, დემოკრატიული საარჩევნო პრინციპები, არჩევითი ორგანოები საქართველოში, არჩევნებში ჩართული მხარეები, არჩევნების გამჭვირვალობა და ხელმისაწვდომობა, გენდერული თანასწორობა და სხვა. „საარჩევნო განვითარების სკოლა“ მუდმივად ვითარდება და  წელს სასწავლო კურსს შემდეგი საკითხები დაემატა: ხმის მიცემის ელექტრონული საშუალებები, არჩევნები და კვლევები, დეზინფორმაცია და ყალბი ცნობების გავრცელება საარჩევნო პერიოდში.
პროექტის მეშვეობით გაიზრდება სამოქალაქო ჩართულობა, მოხდება არჩევნების პოპულარიზაცია ახალგაზრდებში. „საარჩევნო განვითარების სკოლა“ ასევე მიზნად ისახავს გაფართოვდეს და მოიცვას მთელი საქართველო, რაც საარჩევნო ადმინისტრაციის წარმომადგენლებს საშუალებას მისცემს, უფრო მეტ ახალგაზრდას გაუზიარონ საკუთარი პროფესიული გამოცდილება.
თებერვალში სწავლება რვა ქალაქში (თბილისი, თელავი, რუსთავი, გორი, ახალციხე, ქუთაისი, ზუგდიდი, ბათუმი) გაიმართება.
სასწავლო კურსის გავლის მსურველებმა უნდა შეავსონ აპლიკაცია და წარადგინონ ზემოაღნიშნულ ქალაქებში არსებულ საოლქო საარჩევნო კომისიებში, ხოლო თბილისში ცენტრალურ საარჩევნო კომისიაში (ცესკო) 6-დან 13 თებერვლის ჩათვლით. აპლიკანტმა საბუთების წარდგენისას უნდა იქონიოს პირადობის დამადასტურებელი დოკუმენტი.

The “Electoral Development School” starts accepting applicants. After the successful implementation of the project in 2015-2019, for the first time this year, the Electoral Development Schools will also be held in winter.
Young people aged 18-25 can receive training on electoral issues and gain relevant knowledge. The training course will be held from February 17 to 28.
The “Electoral Development School” program contains the following topics: electoral systems, election administration, 1919 Elections of Constituent Assembly, Democratic election principles, elected bodies in Georgia, electoral stakeholders, transparency and accessibility of elections, gender equality and so on. The “Electoral Development School” is constantly improving and this year the following topics were added to the training course: electronic voting devices, elections and surveys, disinformation and spreading fake news during the election period.
The project will increase civic engagement and popularize elections among the youth. The “Electoral Development School” aims to expand and cover the whole Georgia, enabling election administration officials to share their professional experiences with more young people.
In February, training will be held in eight cities (Tbilisi, Telavi, Rustavi, Gori, Akhaltsikhe, Kutaisi, Zugdidi, and Batumi).
Applicant must complete the application form and submit it to the District Election Commissions (DECs) in the above-mentioned cities and to the Central Election Commission (CEC) in Tbilisi from February 6 to February 13. The applicant must have an ID when submitting the documents.
The project is implemented with the support of the International Foundation for Electoral Systems (IFES).