საოლქო საარჩევნო კომისიის წევრთა ტრენინგები 2018 წლის 28 ოქტომბრის არჩევნებისთვის
2018 წლის 18 სექტემბრიდან იწყება ტრენინგები საოლქო საარჩევნო კომისიების წევრებისთვის. საქართველოს პრეზიდენტის 2018 წლის 28 ოქტომბრის არჩევნებისთვის სწავლების ცენტრის მიერ შემუშავებული ტრენინგების კონცეფციის შესაბამისად საოლქო საარჩევნო კომისიების წევრები გაეცნობიან მათ კომპეტენციას მიკუთვნებულ საკითხებს:
• არჩევნების საანდოობა და უსაფრთხოება.
73 საოლქო საარჩევნო კომისიის წევრთათვის სასწავლო პროგრამის განხორციელებას უზრუნველყოფს სწავლების ცენტრის მიერ მომზადებული 15 ტრენერი. სასწავლო კურსის ფარგლებში მონაწილეები ასევე გაეცნობიან სწავლების ცენტრის მიერ მომზადებულ სასწავლო ხასიათის ინსტრუქციას, რომლის მიხედვით საოლქო საარჩევნო კომისიების წევრები საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრებს, ეპიზოდური ინსცენირების ფორმატში, გააცნობენ პირველი სხდომის გამართვის წესს და ხელმძღვანელი პირების არჩევასთან დაკავშირებულ პროცედურას.
საოლქო საარჩევნო კომისიების წევრთა ტრენინგები 2018 წლის 24 სექტემბერს დასრულდება. დეტალური გრაფიკი იხილეთ ბმულზე.

From September 18, 2018, trainings for members of DECs will commence. According to the Trainings Concept developed by the Training Center for the President of Georgia October 28, 2018 Elections, DEC members will be trained around matters falling under their authority:
15 trainers trained by the Training Center will deliver the training program for the members of 73 DECs. As part of the Training Course the participants will also be briefed about educational manual produced by the Training Center, according to which DEC members will acquaint PEC members with holding the first session and procedure of electing leadership through role play.
Trainings of DEC members will end on September 24, 2018. Follow the link for a detailed schedule (available in Georgian).