დასრულდა უნივერსიტეტებში სემინარები ახალგაზრდა ამომრჩევლებისთვის
2016 წლის 25 მაისს უნივერსიტეტებში დასრულდა პროექტის “ინფორმირებული ახალგაზრდა ამომრჩეველი“ განხორციელება.
პროექტი მიზნად ისახავდა ახალგაზრდა ამომრჩეველთა სამოქალაქო ცნობიერებისა და საარჩევნო კულტურის ამაღლების ხელშეწყობას, სტუდენტების მიერ აუცილებელი პროფესიული ცოდნის გაღრმავებას საარჩევნო პროცედურებში და ახალგაზრდების იმ ნაწილის გააქტიურებას, რომელიც პირველად იღებს მონაწილეობას არჩევნებში.
პროექტი განხორციელდა საქართველოს ცენტრალურ საარჩევნო კომისიას, საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრსა და უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებს შორის გაფორმებული ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის ხელმომწერ 9 უნივერსიტეტში, მათ შორის 3 რეგიონულ უნივერსიტეტში:
• თელავის იაკობ გოგებაშვილის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
• ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
• ქუთაისის აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
და თბილისში მდებარე 6 უნივერსიტეტში:
• გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტი
• ილიას სახელობის იუნივერსიტეტი
• სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
• კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტი
• სულხან-საბა ორბელიანის სასწავლო უნივერსიტეტი
• აღმოსავლეთ ევროპის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
პროექტის ფარგლებში უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების სტუდენტებისთვის ჩატარდა 1 საათიანი სემინარები, რომლებშიც მონაწილეობა მიიღო 18-დან 21 წლამდე ასაკის  565-მა ახალგაზრდა ამომრჩეველმა. სემინარების ჩატარება უზრუნველყვეს სწავლების ცენტრის მიერ გადამზადებულმა ტრენერებმა.

On May 25, 2016, the implementation of the Project Informed Young Voters was completed at universities.
The project was aimed at facilitating the enhancement of civic awareness and electoral culture of voters, development of necessary professional knowledge of students in electoral procedures and invigorate first time young voters.
The project was implemented at 9 universities that are parties of the mutual cooperation memorandum between the Central Election Commission of Georgia, the Center for Electoral Systems Development, Reforms and Training and universities, among them, at 3 regional universities:
And at 6 universities in Tbilisi:
As part of the Project, 1-hour seminars were held for university students, and 565 young voters between the age of 18-21 participated in those seminars. The trainers trained by the Training Center delivered the seminars.