დასრულდა 2015-2016 სასწავლო წლის პირველ სემესტრში დაგეგმილი სასწავლო კურსი საარჩევნო სამართლის დარგში
03.02.2016
დასრულდა 2015-2016 სასწავლო წლის პირველ (შემოდგომის) სემესტრში პარტნიორ უმაღლეს სასწავლო დაწესებულებებში დაგეგმილი სემესტრული სწავლება. სწავლების ცენტრის მიერ შემუშავებული სასწავლო კურსი საარჩევნო სამართლის დარგში გაიარა 5 უნივერსიტეტის (ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი, ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, გორის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტი, ი. გოგებაშვილის სახ. თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, საქართველოს დავით აღმაშენებლის სახელობის უნივერსიტეტი) 168 სტუდენტმა, მათ შორის, 111 სტუდენტმა ჟურნალისტიკის მიმართულებიდან, 57 სტუდენტმა იურიდიული ფაკულტეტიდან, ხოლო პრაქტიკული სწავლების კურსი იურიდიული კლინიკის ფორმატში გაიარა ორი უნივერსიტეტის (ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტისა და კავკასიის უნივერსიტეტი) 12 სტუდენტმა.
ცენტრის მიერ შემუშავებული სასწავლო კურსი საარჩვნო სამართლის დარგში სემესტრულად ხორციელდება 19 უმაღლეს სასწავლო დაწესებულებაში. 2010 წლიდან დღემდე სასწავლო კურსი გაიარა 2883 სტუდენტმა.

The semestral teaching planned at the partner universities for the first (fall) semester of the 2015-2016 academic year has been completed. 168 students from 5 universities (Ilia State University, Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, Gori State Teaching University, Iakob Gogebashvili Telavi State University, David Aghmashenebeli University of Georgia) took the teaching course in Electoral Law prepared by the Training Center of the CEC; of these students, 111 are from School of Journalism, 57 students from Law Faculty, and 12 students from 2 universities (Ivane Javakhishvili Tbilisi State University and Caucasus University) took a practical teaching course as part of the Legal Clinic format.
The teaching course aims to promote civic awareness and electoral culture among youth, enhance necessary professional knowledge of students in electoral law and enhance their practical skills.
The teaching course in electoral law prepared by the Training Center is implemented by semesters at 19 universities. Since 2010, 2,883 students have taken the course.