გარდაბნის მუნიციპალიტეტის გამგებლის 2016 წლის 28 იანვრის რიგგარეშე არჩევნებისთვის შემუშავებული ტრენინგების კონცეფციის შესაბამისად, 27 დეკემბერს დაიწყო საარჩევნო ადმინისტრაციის ტრენერთა ტრენინგი, რომლის  ჩატარებასაც უზრუნველყოფენ სწავლების ცენტრის თანამშრომლები.
საარჩევნო ადმინისტრაციის ტრენერები, სწავლების ცენტრის მიერ შემუშავებული სასწავლო კურსის ფარგლებში ეცნობიან ისეთ მნიშვნელოვან საკითხებს, როგორებიცაა:
• „ტრენერის გზამკვლევი“ - ტრენერის სახელმძღვანელოს პრინციპები და ეთიკის კოდექსი, პრეზენტაციის უნარ-ჩვევები, აუდიტორიის მართვა, კონფლიქტების მართვა, დროის მენეჯმენტი, უკუგებისა და ცოდნის შეფასების მექანიზმები;
• საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრთა ტრენინგების კონცეფცია - ტრენინგების სისტემა და ეტაპები, ტრენინგების მეთოდოლოგია, სასწავლო მასალები;
• საუბნო საარჩევნო კომისიის საქმიანობა წინასაარჩევნო პერიოდში;
• კენჭისყრის პროცესი (მათ შორის რეკომენდაციები კენჭისყრის შენობაში შშმპ ამომრჩევლებთან მოპყრობის შესახებ);
მოსამზადებელი კურსის გავლის შემდეგ ტრენერები უზრუნველყოფენ N21 გარდაბნის საარჩევნო ოლქში შემავალი საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრებისათვის საარჩევნო კანონმდებლობასთან დაკავშირებული ინტენსიური სასწავლო პროგრამების ჩატარებას.
საარჩევნო ადმინისტრაციის ტრენერთა ტრენინგი ხორციელდება ქ. გარდაბანში, N21 გარდაბნის საოლქო საარჩევნო კომისიაში და გაგრძელდება 28 დეკემბრის ჩათვლით.

Training of trainers of the Election Administration
According to the Trainings Concept Designed for the Gardabani Municipality Executive Officer (Gamgebeli) January 28, 2016 Snap Elections, the Training of trainers of the Election Administration was launched on December 27; the employees of the Training Center will deliver the training.
The trainers of the Election Administration, through the Training Course designed by the Training Center, will acquire knowledge in such important areas as:
• Trainer’s guide – a trainer’s guiding principles and code of ethics, presentation skills, audience management, conflicts management, time management, feedback and knowledge assessment mechanisms;
• concept of trainings of members of precinct election commissions – the system and stages of trainings, training methodology, training materials;
• administration of trainings;
• activities of precinct election commission during the pre-election period;
• opening an election precinct and procedures to be performed before polling;
• the polling process (including the recommendations about treating PWDs at the polling station);
• closing election precinct, summarizing polling results;
• Polling day applications/complaints.
After taking the training course, the trainers will conduct intensive training programs around electoral legislation to the members of precinct election commissions of N 21 Gardabani election district.
The training of Election Administration trainers will be held in Gardabani town, at N 21 Gardabani District Election Commission and will run through December 28.