სწავლების ცენტრმა საინფორმაციო-სასწავლო პროექტისთვის „არჩევნები და ახალგაზრდა ამომრჩეველი“ ტრენერთა (ToT) მომზადება დაიწყო. 6 ნოემბრიდან 8 ნოემბრის ჩათვლით, თბილისში, 27 ტრენერი საჭირო გადამზადებას გაივლის, რომლებიც შემდგომ სასწავლო პროექტს პილოტის ფორმატში პირველ ეტაპზე განახორციელებენ ეთნიკური უმცირესობებით დასახლებულ 14 რეგიონსა და 8 მაღალმთიან რეგიონში განლაგებულ 75 საჯარო სკოლის XI-XII კლასის მოსწავლეებისათვის.
ტრენერთა ტრენინგის დაწყებამდე, მონაწილეებს ცესკოს თავმჯდომარის მოადგილე გიორგი შარაბიძე, ცესკოს მდივანი გიორგი ჯავახიშვილი და სწავლების ცენტრის ხელმძღვანელი ნათია ზაალიშვილი მიესალმნენ, რომლებმაც აღნიშნული პროექტის მნიშვნელობის საკითხებზე ისაუბრეს.
საჯარო სკოლებში საპილოტე პროექტს ცესკო და სწავლების ცენტრი, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან თანამშრომლობით და საარჩევნო სისტემების საერთაშრისო ფონდის (IFES) ფინანსური მხარდაჭერით ახორციელებს.

The Training Center has launched the Training of Trainers (ToT) for the awareness-raising-training project Elections and Young Voters. From November 6 through November 8, 27 trainers will undergo necessary retraining in Tbilisi; next, the training project will be piloted at the first stage at 75 public schools’ 11-12th grade students in 14 ethnic minority districts and 8 high mountainous districts.
Prior to the launch of the ToT, Giorgi Sharabidze, Deputy CEC Chair, Giorgi Javakhishvili, CEC Chair, and Natia Zaalishvili, Head of the Training Center welcomed the participants, and spoke about the importance of the mentioned project.
Follow the link to view the concept of Elections and Young Voters, the awareness-raising-training course developed by the Training Center.