ცესკომ და სწავლების ცენტრმა 2015 წლის შუალედური ანგარიში წარადგინა
28 ოქტომბერს, საარჩევნო ადმინისტრაციამ საზოგადოებას ცესკოსა და სწავლების ცენტრის საქმიანობის  შუალედური ანგარიში  წარუდგინა.
ანგარიში 2015 წლის პირველი ექვსი თვის საქმიანობებს მოიცავს: სამოქალაქო და ამომრჩევლის საგანმანათლებლო პროგრამები; სამოქალაქო საზოგადოების ჩართულობის მხარდაჭერა; ინკლუზიური, თანაბარი და გენდერულად დაბალანსებული გარემოს ხელშეწყობა; სამართლებრივი ჩარჩოს დახვეწაში მონაწილეობა; ადამიანური რესურსების განვითარების და ინფრასტრუქტურის გაუმჯობესების თვალსაზრისით განხორციელებული აქტივობები; საპილოტე პროექტი ახალგაზრდებისთვის „საარჩევნო განვითარების სკოლა 2015“ - ეს იმ საქმიანობების არასრული ჩამონათვალია, რომელიც  ცესკომ და სწავლების ცენტრმა 1 იანვრიდან 1 ივლისამდე განახორციელეს.
ანგარიშში ასახული საქმიანობები ცესკოს 2015-2019 წლების სტრატეგიული გეგმით განსაზღვრულ პრიორიტეტებს ეფუძნება, რაც საარჩევნო ადმინისტრაციის ინსტიტუციურ გაძლიერებას, სამოქალაქო და ამომრჩევლის განათლებას, საარჩევნო გარემოს და საარჩევნო ოპერაციების დახვეწას და განვითარებას მოიცავს.
ღონისძიებას ადგილობრივი და საერთაშორისო ორგანიზაციების, პოლიტიკური პარტიების და მედიის  წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.

On October 28, the Election Administration presented interim report of the Central Election Commission (CEC) of Georgia and its Training Center to the society.
The report covers activities of the CEC implemented during six months, including: civic and voter education programs; supporting civic engagement; ensuring inclusive, equal and gender-balanced electoral environment; participating in the process of improving legal framework; activities implemented for ensuring human resources development and improving infrastructure; pilot project for the youth “Electoral Development Schools 2015”- this is an incomplete list of the activities carried out during January 1 – July 1, 2015.
Activities defined in the interim report are based on the priorities envisaged in election administration Strategic Plan 2015-2019, which defines four strategic pillars: Institutional Strengthening, Civic and Voter Education, Improvement Electoral Environment and Electoral Operations.
Representatives of local and international organizations, as well as political parties and media also attended the event.