შეხვედრა ეთნიკური უმცირესობებით კომპაქტურად დასახლებულ რეგიონში მცხოვრებ ახალგაზრდა ამომრჩევლებთან
27 ოქტომბერს, საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის სოფელ ქეშალოში ცესკოსა და სწავლების ცენტრის წარმომადგენლები ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელ ახალგაზრდა ამომრჩევლებს შეხვდნენ.
ხმის მიცემის პროცედურების უკეთ გაცნობის მიზნით, შეხვედრის მონაწილეებისთვის სწავლების ცენტრის მიერ მომზადებული სასწავლო ფილმის „კენჭისყრის დღის პროცედურების“ ჩვენება მოეწყო, რომელიც ეთნიკური უმცირესობებისთვის გასაგებ ენაზე, სუბტიტრებით არის დამზადებული. გარდა ამისა, ღონისძიებაში მონაწილე ახალგაზრდებმა პრაქტიკული აქტივობები განახორციელეს. მონაწილეებმა ე.წ. „ფაზელი“ ააწყვეს და იმიტირებული კენჭისყრით გამოავლინეს გამარჯვებული სლოგანი არჩევნების თემაზე. შეხვედრის შემდეგ ახალგაზრდა ამომრჩევლებს დაურიგდათ სწავლების ცენტრის მიერ მომზადებული საინფორმაციო ფლაერები - „ამომრჩევლის სამახსოვრო“.
საარჩევნო პროცესში ეთნიკური უმცირესობების ინტეგრაციის ხელშეწყობის უზრუნველსაყოფად ცესკო და  სწავლების ცენტრი სხვადასხვა საინფორმაციო და სასწავლო ხასიათის პროგრამებს მუდმივად ახორციელებენ, რაც ახალგაზრდებში საარჩევნო ცნობიერების ამაღლებას უწყობს ხელს.

On October 27, representatives of the Central Election Commission (CEC) of Georgia and the Training Center conducted meetings with youth representatives of ethnic minorities.
At the meeting the learning film on “E-day Procedures” prepared by the Training Center was screened for the youth of ethnic minorities in order to raise their awareness on polling procedures. The film is accompanied with subtitles on ethnic minority languages. The meeting participants also implemented practical activities, built the “Puzzle” and revealed winning slogan on electoral topic through mock elections. After the meeting the youth received informational leaflets “Voters’ Reminder”.
The CEC and its Training Center constantly implement the various informational and learning programs, which support ethnic minority engagement in election processes and raise their awareness on election related issues.