დისტანციური სასწავლო პროგრამა დაინტერესებულ პირთათვის
2015 წლის საქართველოს პარლამენტისა და ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლობითი ორგანოს - საკრებულოს შუალედური არჩევნებისთვის სწავლების ცენტრმა შეიმუშავა დისტანციური სასწავლო პროგრამა, რომელიც მომხმარებელს აძლევს შესაძლებლობას მიიღოს სრულფასოვანი ინფორმაცია კენჭისყრის დღის პროცედურებისა და საუბნო საარჩევნო კომისიის მუშაობის წესის შესახებ, ხოლო პროგრამაში ინტეგრირებული ტესტირების ბლოკი საარჩევნო საკითხებთან დაკავშირებით ცოდნის გადამოწმების დამატებით რესურსს ქმნის.
დისტანციური სასწავლო პროგრამა მიზნად ისახავს საარჩევნო ცნობიერების ამაღლების ხელშეწყობას და ხელმისაწვდომია ნებისმიერი დაინტერესებული პირისათვის. აღნიშნულ პროგრამაზე წვდომის უზრუნველსაყოფად შესაბამისი ინფორმაცია დაეგზავნა 2015 წლის შუალედური არჩევნებისთვის რეგისტრირებულ საარჩევნო სუბიექტებს და დამკვირვებელი ორგანიზაციის სტატუსით რეგისტრირებულ არასამთავრობო ორგანიზაციებს.
პროგრამაზე გადასასვლელად იხილეთ ბმული
ცესკო და სწავლების ცენტრი რეგულარულად ახორციელებს სხვადასხვა ფორმატის სასწავლო და საინფორმაციო ხასიათის ღონისძიებებს საარჩევნო პროცესში ჩართული მხარეებისთვის.

For the 2015 Interim Elections of the Parliament of Georgia and Sakrebulo, local self-government representative body, the Training Center has developed the Distant Training Program that enables users to receive comprehensive information about polling day procedures and the rule of functioning of precinct election commissions, while the testing bloc integrated in the program creates an additional vehicle for verifying knowledge related to electoral matters.
The distant training program is aimed at supporting raising electoral awareness and is available to any stakeholder. For ensuring access to the mentioned program, relevant information was sent to registered electoral entities registered for the 2015 interim elections and NGOs registered with the observer organization status.
Follow the link to view the program
The CEC and the Training Center regularly hold various training and awareness raising activities for electoral stakeholders.