ინფორმაცია 2015-2016 სასწავლო წლის პირველ სემესტრში საარჩევნო სამართლის დარგში სწავლების ცენტრის სასწავლო კურსის დაწყების შესახებ
18.09.2015
2015-2016 სასწავლო წლის პირველ სემესტრში დაიწყო სწავლების ცენტრის მიერ შემუშავებული სასწავლო პროგრამის განხორციელება საარჩევნო სამართლის დარგში შემდეგ უნივერსიტეტებში:
• ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი;
• საქართველოს დავით აღმაშენებლის სახელობის უნივერსიტეტი;
• ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი;
• ი. გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტი.
დღეს ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტებს სწავლების დაწყება მიულოცა ცესკოს თავმჯდომარემ თამარ ჟვანიამ, რომელიც სასწავლო კურსს წარმართავს სოციალურ და პოლიტიკურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის სტუდენტებისთვის.
სასწავლო პროგრამა მიზნად ისახავს სტუდენტების მიერ აუცილებელი პროფესიული ცოდნის გაღრმავებას საარჩევნო სამართალში, მათი პრაქტიკული უნარ-ჩვევების განვითარებასა და სამოქალაქო ცნობიერების ამაღლების ხელშეწყობას. აღნიშნული სასწავლო პროგრამა სრულ სემესტრს მოიცავს, რომელიც 19 პარტნიორ უნივერსიტეტში ეტაპობრივად ხორციელდება.

In the first semester, 2015-2016 academic year the delivery of the teaching course in electoral law developed by the Training Center has been launched at the following universities:
Today Tamar Zhvania, CEC Chair, has congratulated the students of the Ivane Javakhishvili Tbilisi State University with the launch of the academic year. Ms. Zhvania will deliver the teaching course to the Social and Political Sciences Faculty students.
The aim of the Teaching Program is to enhance necessary professional knowledge of students in electoral law, develop their practical skills and promote raising their civic awareness. The mentioned teaching program spans the full semester, and it will be introduced gradually at 19 partner universities.
To support the implementation of the teaching course, the Training Center has designed relevant manuals, a book of practical exercises and electronic presentations.
The above-mentioned educational project designed by the Training Center has been implemented at universities since 2010.