საარჩევნო ადმინისტრაციამ სტუდენტებს უმასპინძლა
2014 წლის 19 ნოემბერს საქართველოს ცენტრალური საარჩევნო კომისიის სწავლების ცენტრს არასამთავრობო ორგანიზაცია „ახალგაზრდა დიპლომატთა ლიგიდან“ ახალგაზრდების ჯგუფი ესტუმრა.
ცესკოს სწავლების ცენტრის დირექტორმა ნათია ზაალიშვილმა ჯგუფის წევრებს მიაწოდა დეტალური ინფორმაცია სწავლების ცენტრის შექმნის, მისიისა და საქმიანობის შესახებ საარჩევნო და არასაარჩევნო პერიოდში, ასევე ისაუბრა საარჩევნო სფეროში სწავლების ფუნქციის წარმატებით განხორციელების გამოწვევებზე, სტუდენტებს გაუზირა სხვადასხვა სამიზნე ჯგუფებისთვის, მათ შორის, ამომრჩეველთა განათლების კუთხით დანერგილი სასწავლო პროგრამები, აპრობირებული მეთოდოლოგია და შემუშავებული სასწავლო მასალები.
მსგავსი ტიპის შეხვედრები საარჩევნო ადმინისტრაციაში ხელს უწყობს მოქალაქეების ცნობიერების ამაღლებას საარჩევნო საკითხებთან დაკავშირებით.

On November 19, 2014 a team of youth from Young Diplomats League, and NGO visited the Central Election Commission of Georgia Training Center.
Natia Zaalishvili, Director, CEC Training Center provided to the team members detailed information about establishing of the Training Center, its mission and activities during elections and non-election period; she also briefed them about challenges to successful performance of training in electoral field, shared with the students training programs implemented for various target groups, including those directed at voters education, proven methodology and developed training materials.
Similar meetings are helpful for the Election Administration in raising citizens awareness around electoral issues.