ტრენინგი 2014 წლის 15 ივნისის ადგილობრივი თვითმმართველობის ორგანოთა არჩევნებში მონაწილე კანდიდატი ქალებისათვის
30.04.2014
საქართველოს ცენტრალური საარჩევნო კომისიის ეგიდით საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრი ქალთა საინფორმაციო ცენტრის მიერ ინიცირებული პროექტის ფარგლებში ”ქალები, როგორც აქტორები ცვლილებებისა და გაძლიერებისთვის”, 2014 წლის 1 და 16 მაისს, თელავში ატარებს ტრენინგს ადგილობრივი თვითმმართველობის ორგანოთა არჩევნებში მონაწილე კანდიდატი ქალებისათვის.
ტრენინგის ფარგლებში მონაწილეები გაეცნობიან ადგილობრივი თვითმმართველობის ორგანოთა არჩევნების მარეგულირებელ კანონმდებლობას, კომუნიკაციის ფორმებისა და პიარ სტრატეგიის ნაწილში - საარჩევნო კამპანიის წარმოების შესახებ საარჩევნო კოდექსით დადგენილ წესებს, კენჭისყრის დღის მიმდინარეობასა და არჩევნების შედეგების შეჯამებასთან დაკავშირებულ საკითხებს.

Training for female candidates running for the June 15, 2014 Local Self-government Elections
On May 1, 2014 under the aegis of the Central Election Commission the Center of Electoral Systems Development, Reforms and Trainings is holding the training for female candidates running for local self-government elections; the training is held in the frame of the Project Women as the Actors of Change and Empowerment initiated by the Women Information Center.
As part of the training the participants will be familiarized with the legislation governing local self-government elections, forms of communication and in terms of PR strategy – the rules prescribed under the Election Code on the election campaign, matters related to the polling day and the summarization of election results.