ტრენინგები ადგილობრივი თვითმმართველობისა და სამხარეო ადმინისტრაციის იურისტებისთვის
საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრი საქართველოს ცენტრალური  საარჩევნო  კომისიის იურიდიულ დეპარტამენტთან ერთად, გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) ფინანსური მხარდაჭერით, საარჩევნო საკითხებთან დაკავშირებით ტრენინგებს ჩაუტარებენ ადგილობრივი თვითმმართველობისა და სამხარეო ადმინისტრაციის იურისტებს.
ტრენინგები 29 აპრილიდან 5 მაისის ჩათვლით თელავის, ბოლნისის, თბილისის, ბორჯომის, ქუთაისის, სენაკისა და ბათუმის რესურსცენტრებში გაიმართება.
ტრენინგების ფარგლებში მონაწილეები გაეცნობიან საარჩევნო კანონმდებლობის სიახლეებს, განიხილავენ ისეთი მნიშვნელოვან საკითხებს, როგორებიცაა:
1. ადგილობრივი თვითმმართველობის ორგანოთა როლი საარჩევნო პროცესებში
2. ჩართულობა და შეზღუდვები წაინასაარჩევნო კამპანიაში (აგიტაციაში)
3. საარჩევნო კანონმდებლობის სიახლეების მიმოხილვა
4. ადმინისტრაციული რესურსების გამოყენება
ტრენინგის მონაწილეებს გადაეცემათ სწავლების ცენტრისა და ცესკოს იურიდიული დეპარტამენტის მიერ ერთობლივად მომზადებული სახელმძღვანელოები.

The Center of Electoral Systems Development, Reforms and Trainings jointly with Legal Department of the Central Election Commission of Georgia will provide trainings on electoral issues to local self-government and regional administration lawyers; the training will be implemented with the UN Development Program (UNDP) financial support.
The trainings will be held from April 29 through May 5 at Telavi, Bolnisi, Tbilisi, Borjomi, Kutaisi, Senaki and Batumi Resource Centers.
As part of the trainings the participants will be acquainted with the electoral legislation updates and such important issues as:
The manuals developed jointly by the Center of Electoral Systems Development, Reforms and Trainings and the CEC Legal Department will be distributed to training participants.