შემაჯამებელი შეხვედრა ადგილობრივ არასამთავრობო ორგანიზაციებთან
2013 წლის 26 დეკემბერს, სასტუმრო "ჰოლიდეი ინნ"-ში, ცესკოს სწავლების ცენტრმა გამართა შემაჯამებელი შეხვედრა ადგილობრივ არასამთავრობო ორგანიზაციებთან, რომლებიც აქტიურად იყვნენ ჩართულები საარჩევნო პროცესების მონიტორინგში და ასევე, მონაწილეობა მიიღეს ცესკოს სწავლების ცენტრის მიერ საპრეზიდენტო არჩევნების პერიოდში დამკვირვებლებისათვის ორგანიზებულ ტრენინგებში.
დაგეგმილი ღონისძიება დაეთმო ცესკოს სწავლების ცენტრის მიერ არჩევნებში ჩართული მხარეებისათვის განხორციელებული სასწავლო პროგრამების შეფასებასა და სამომავლო გეგმების დასახვას.
სამუშაო შეხვედრა გაიმართა სწავლების ცენტრის პარტნიორი ორგანიზაციის - გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) ფინანსური მხარდაჭერით, რომელშიც მონაწილეობა მიიღეს ცესკოს წევრებმა და 20 არასამთავრობო ორგანიზაციის წარმომადგენლებმა.

On December 26, 2013 at Holiday Inn the CEC Center of Electoral Systems Development, Reforms and Training held a summarizing meeting with local NGOs that had been actively involved in election processes monitoring and had also took part in the trainings organized by the CEC Training Center for observers during the Presidential Elections.
During the planned event the participants assessed training programs provided by the CEC Center of Electoral Systems Development, Reforms and Training to the parties engaged in elections and set plans for the future.
The workshop was organized with the financial support of the United Nations Development Program (UNDP), Training Center partner organization and the CEC members and representatives of 20 NGOs took part in the event.