შემაჯამებელი შეხვედრა საარჩევნო ადმინისტრაციის ტრენერებთან
2013 წლის 22-23 დეკემბერს, სასტუმროში "შერატონ მეტეხი პალასი", ცესკოს სწავლების ცენტრმა საარჩევნო ადმინისტრაციის ტრენერებთან გამართა შემაჯამებელი შეხვედრა, რომელიც დაეთმო საარჩევნო ადმინისტრაციის მოხელეების კვალიფიკაციის ამაღლების ხელშეწყობის მიზნით,  ცესკოს სწავლების ცენტრის მიერ 2013 წლის საპრეზიდენტო არჩევნების პერიოდში განხორციელებული სასწავლო პროგრამების შეფასებას, პრაქტიკული გამოცდილების გაზიარებასა და სამომავლო გეგმების დასახვას.
სამუშაო შეხვედრის ფორმატში განხილულ იქნა შემდეგი საკითხები: ტრენერთა კორპუსის მომზადება, საოლქო და საუბნო საარჩევნო კომისიების  ტრენინგების სისტემა, სასწავლო მოდულები და მასალები, მეთოდოლოგია, ლოჯისტიკა, კომუნიკაციის ეფექტიანობა, მონიტორინგი.
ღონისძიებაში მონაწილეობა მიიღო ცესკოს თავმჯდომარემ ქალბატონმა თამარ ჟვანიამ, ცესკოს წევრებმა, პარტნიორი ორგანიზაციის - გაეროს განვითარების პროგრამის  (UNDP) წარმომადგენლებმა და საარჩევნო ადმინისტრაციის 111 ტრენერმა.

On December 22-23, 2013 the CEC Center of Electoral Systems Development, Reforms and Training held a summarizing meeting with the Election Administration trainers at the Sheraton Metechi Palace Hotel. The meeting was focused on the assessment of Election Administration officers professional development training programs implemented by the CEC Center of Electoral Systems Development, Reforms and Training during the 2013 Presidential Elections, sharing practical experience and setting plans for the future.
The following issues: training the pool of trainers, system of training district and precinct election commissions, training modules and materials, methodology, logistics, communication effectiveness and monitoring were discussed at the meeting.
Tamar Zhvania, the CEC Chairperson, CEC members, representatives of the United Nations Development Program (UNDP), a partner organization, and 111 trainers of the Election Administration took part in the event.