შეხვედრა სახალხო დამცველთან და მასთან არსებულ ეროვნულ უმცირესობათა საბჭოს წევრებთან
23 ოქტომბერს საარჩევნო ადმინისტრაციის წარმომადგენლები სახალხო დამცველსა და მის უწყებასთან არსებულ ეროვნულ უმცირესობათა საბჭოს წევრებს შეხვდნენ. ცენტრალური საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარემ შეხვედრის მონაწილეებს  ცესკოს მიერ ეროვნული უმცირესობების წარმომადგენელ ამომრჩეველთათვის თანაბარი საარჩევნო გარემოს შექმნის მიზნით განხორციელებული პროექტების შესახებ მიაწოდა ინფორმაცია.
აღნიშნული მიმართულებით განხორციელდა სხვადასხვა სახის ღონისძიებები, საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრის მიერ აზერბაიჯანულ და სომხურ ენებზე ითარგმნა სახელმძღვანელოები, პოსტერები, ამომრჩევლის სამახსოვრო და საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრთა სამახსოვრო ინსრტუქციები, ასევე სასწავლო ფილმი „კენჭისყრის დღის პროცედურები“.
შეხვედრა 2012 წლის 7 ივნისს, საქართველოს ცენტრალური საარჩევნო კომისიასა და სახალხო დამცველს (სახალხო დამცველთან არსებული ეროვნულ უმცირესობათა საბჭოს სახელით) შორის გაფორმებული ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის ფარგლებში გაიმართა.

On October 23, 2013, representatives of the Election Administration met Public Defender and members of the Committee of the National Minorities of Public Defender Office of Georgia. Chairman of the Central Election Commission informed participants about the projects accomplished for guaranteeing equal election environment for those representing national minorities.
Thus, various activities were accomplished, for example, LEPL Center of Electoral Systems Development, Reforms and Trainings provided translation of guidelines, posters, voters' memos and memo instructions of PEC members and educational film "Polling day procedures" in Azerbaijani and Armenian languages.
The meeting was held within the framework of the Memorandum of Understanding signed on June 7, 2012 between the CEC and the Public Defender’s Office (Council of Ethnic Minorities).