გასვლითი შეხვედრა სტუდენტებთან
მიმდინარე წლის 9 ოქტომბერს, ქ. ქუთაისში, არასამთავრობო ორგანიზაციამ ,,კოალიცია დამოუკიდებელი ცხოვრებისათვის”, საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრის მიერ დაფინანსებული პროექტის - „თანაბარი საარჩევნო გარემო-პირობების შექმნის ხელშეწყობა შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე ადამიანებისთვის“ ფარგლებში საინფორმაციო-საგანმანათლებლო სემინარი გამართა ქუთაისის ა. წერეთლის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტებისთვის.
სემინარზე - „თანაბარი არჩევნების უზრუნველყოფისათვის“ სტუდენტების როლი და ინიციატივები განიხილეს. შეხვედრაზე, ასევე, მოეწყო სწავლების ცენტრის მიერ გადაღებული ფილმის ,,კენჭისყრის დღის პროცედურების” ჩვენება და საარჩევნო სიმულაციები.
არასამთავრობო ორგანიზაციის წარმომადგენლებმა გამართულ შეხვედრაზე სტუდენტებს მიაწოდეს ინფორმაცია კენჭისყრის დღისა და საარჩევნო პროცედურების შესახებ, მათ ასევე  დაურიგდათ სწავლების ცენტრის ბრენდირებული მაისურები და ამომრჩევლის სამახსოვროები.

On October 9, 2013 NGO “Coalition for Independent Living” under the project – “Support the Creation of Equal Conditions for People with Disabilities” funded by the Center for Electoral Systems Development, Reforms and Trainings, held information - educational seminar in Kutaisi with the students of A. Tsereteli State University.
Role of students’ initiatives in equal elections was discussed at the seminar. Mock elections were also conducted and the students saw the film on “Polling Day Procedures” created by the Training Center.
Representatives of NGO informed the students about the Election Day and election procedure, Training Center branded T-shirts and voter’s memos were also distributed at the meeting.