სსიპ საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრი ხარისხის მენეჯმენტის საერთაშორისო სტანდარტის ISO 9001:2015 სერტიფიკატის მფლობელია
12.12.2025
სსიპ საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრს ხარისხის მენეჯმენტის საერთაშორისო სტანდარტის ISO 9001:2015 სერტიფიკატი მიენიჭა, რითაც ორგანიზაციის საქმიანობის ეფექტიანობა და  მომხმარებლების მაღალი ხარისხის სერვისებით უზრუნველყოფა დადასტურდა.
სწავლების ცენტრმა ISO საერთაშორისო სტანდარტის მოთხოვნებთან შესაბამისობის შიდა აუდიტი, შპს „ისო კონსალტინგ“-თან თანამშრომლობით, წარმატებით გაიარა 2025 წლის ნოემბერში და ამავე წლის დეკემბერში საერთაშორისო ორგანიზაციის „LL-C Certification“ მიერ ჩატარებული სასერტიფიკაციო აუდიტის შედეგად მიიღო ISO 9001:2015 საერთაშორისო სერტიფიკატი.
საერთაშორისო აუდიტორებმა შეისწავლეს სწავლების ცენტრის ორგანიზაციული მართვის სისტემა და კონტექსტი, რომელიც უკავშირდება საარჩევნო ადმინისტრაციის მოხელეთა პროფესიული განათლების პროგრამების და სერტიფიცირების გამოცდების ჩატარებას, ამომრჩევლებისა და არჩევნებში ჩართული სხვა მხარეებისთვის მასშტაბური სწავლების-ინფორმირების პროექტების განხორციელებას.
აუდიტორულ დასკვნაში აღინიშნა, რომ სწავლების ცენტრი ახდენს ეფექტიანი შიდა მენეჯმენტის დემონსტრირებას, ჰყავს კვალიფიციური და კომპეტენტური გუნდი, სამუშაო პროცესები კარგად არის ორგანიზებული, დასტურდება საქმიანობების შედეგიანობა და ხარისხის მენეჯმენტის სისტემა სრულ შესაბამისობაშია ISO 9001:2015 საერთაშორისო სტანდარტის მოთხოვნებთან.
სწავლების ცენტრი კიდევ ერთ წარმატებას ულოცავს საარჩევნო ადმინისტრაციას, მადლობას უხდის სწავლების ცენტრის თითოეულ თანამშრომელს პროცესში შეტანილი წვლილისთვის.

The LEPL Centre for Electoral Systems Development, Reform and Training was awarded the ISO 9001:2015 certificate of the international quality management standard, confirming the effectiveness of the organization's activities and the provision of high-quality services to customers.
The Training Centre successfully passed an internal audit of compliance with the requirements of the ISO international standard in November 2025, in cooperation with ISO Consulting LLC, and in December of the same year, as a result of a certification audit conducted by the international organization LL-C Certification, it received the ISO 9001:2015 international certificate.
The international auditors examined the organizational management system and context of the Training Centre, which is related to the conduct of professional education programs and certification exams for election administration officials, and the implementation of large-scale training and information projects for voters and other parties involved in elections.
The audit report noted that the Training Centre demonstrates effective internal management, has a qualified and competent team, work processes are well organized, the effectiveness of activities is confirmed, and the quality management system is fully compliant with the requirements of the ISO 9001:2015 international standard.
The Training Center congratulates the election administration on another success and thanks each employee of the Training Centre for their contribution to the process.