საინფორმაციო ხასიათის შეხვედრა არასამთავრობო ორგანიზაციის წარმომადგენლებთან
საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრისა და გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) მიერ, 2013 წლის 27 მაისს გამოცხადებული ერთობლივი საგრანტო კონკურსის საფუძველზე, საკონკურსო კომისიის გადაწყვეტილებით გამოვლინდა  8 გამარჯვებული არასამთავრობო ორგანიზაცია, რომლებიც წინასაარჩევნო პერიოდში განახორციელებენ პროექტებს „საზოგადოების ინფორმირების კამპანია 2013 წლის საპრეზიდენტო არჩევნებისათვის’’, რაც მიზნად ისახავს ამომრჩეველთა ინფორმირებულობის უზრუნველყოფას საარჩევნო საკითხებზე, ამომრჩევლების მოტივაციის ამაღლებას, სამოქალაქო პასუხისმგებლობის გაზრდას და არჩევნებში მათი გააქტიურების ხელშეწყობას.
პროექტების ეფექტურად განხორციელების ხელშეწყობის მიზნით, 12 ივლისს, სწავლების ცენტრში გაიმართა საინფორმაციო ხასიათის  შეხვედრა. შეხვედრის ფორმატში სწავლების ცენტრისა და გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) ტრენერებმა მონაწილეებს გააცნეს შემდეგი საკითხები:

Based on mutual grant competition of Center of Electoral Systems Development, Reforms and Trainings and UNDP, dated May 27 of 2013, 8 winner NGOs were announced by the decision of the competition commission. Winner NGOs shall accomplish projects for pre-election period “Public awareness campaign for 2013 presidential elections”, aiming awareness of voters on election issues, stimulating of motivation, development of civil responsibility and supporting their election activity.
For effective management of the projects, information meeting was held at Training Center, on July 12. Trainers of the Training Center and UNDP introduced the following issues to the participants: