სსიპ საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრი 2013 წლის 21 ივნისიდან აცხადებს საგრანტო კონკურსს შემდეგ თემატიკაზე:
თემა I. „არასამთავრობო ორგანიზაციების საარჩევნო სადამკვირვებლო მისიების გაძლიერების ხელშეწყობა“
საგრანტო პროექტი უნდა ითვალისწინებდეს  არჩევნებში სადამკვირვებლო მისიის განმახორციელებელი ადგილობრივი არასამთავრობო ორგანიზაციების გაძლიერებისა და მათი წარმომადგენლების კვალიფიკაციის ამაღლების ხელშეწყობის მიზნით რელევანტური საგანმანათლებლო ან სხვა ფორმატის საინფორმაციო ხასიათის ღონისძიებების განხორციელებას.
პროექტში წარმოდგენილი უნდა იყოს 2013 წლის საპრეზიდენტო არჩევნებისათვის სადამკვირვებლო მისიის მიმართულებით არასამთავრობო ორგანიზაციის მიერ შემუშავებული სამოქმედო გეგმა, რომელიც უნდა მოიცავდეს ინფორმაციას სადამკვირველო მისიის განხორციელების მასშტაბურობის, მეთოდოლოგიის, სამიზნე ჯგუფის/ჯგუფების,  ორგანიზაციის ადამიანური და ტექნიკური რესურსების  შეფასების შესახებ.
გრანტის მიმღები არასამთავრობო ორგანიზაცია ვალდებულია სსიპ საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრს წარუდგინოს 2013 წლის საპრეზიდენტო არჩევნებზე სადამკვირვებლო მისიის განხორციელების ანგარიში ხელშეკრულებით განსაზღვრულ ვადაში.
საგრანტო კონკურსში მონაწილე არასამთავრობო ორგანიზაცია უნდა აკმაყოფილებდეს ქვემოთ განსაზღვრულ ორივე კრიტერიუმს:
• ბოლო ხუთი წლის მანძილზე გამართულ ერთ-ერთ საერთო არჩევნებზე დამკვირვებლის სტატუსით მონიტორინგის განხორციელების გამოცდილება
• საერთაშორისო ორგანიზაციების პარტნიორობით/დაფინანსებით საარჩევნო სფეროში პროექტების განხორციელების გამოცდილება (სარეკომენდაციო წერილი პარტნიორი საერთაშორისო ორგანიზაციის მხრიდან) ან/და სსიპ საარჩევნო სისტემების განვითარების რეფორმებისა და სწავლების ცენტრის მიერ დაფინანსებული პროექტის განხორციელების გამოცდილება
არაუმეტეს 50.000 ლარისა
2013  წლის  25 ივლისიდან - 2013 წლის 25 ნოემბრის ჩათვლით
თემა  II. „ამომრჩეველთა ინფორმირებულობისა და არჩევნებში მათი ჩართულობის ზრდა რეგიონებში“
საგრანტო პროექტი უნდა ითვალისწინებდეს საზოგადოებაში საარჩევნო ცნობიერების ამაღლების, სწავლების, სამოქალაქო პასუხისმგებლობის გაზრდისა და არჩევნებში ამომრჩევლის როლის გააქტიურების ხელშეწყობის მიზნით სხვადასხვა ფორმატის საინფორმაციო ხასიათის ღონისძიებების განხორციელებას.
ამომრჩეველთა ჯგუფები, რომელზეც გავრცელდება პროექტი, უნდა გამოვლინდეს წინასწარ განსაზღვრული მეთოდოლოგიის საფუძველზე და მოიცავდეს ამომრჩეველთა ჯგუფს ზოგადად, ან ქვემოთ დასახელებულ მინიმუმ ერთ-ერთ სამიზნე ჯგუფს:
• ახალგაზრდა ამომრჩევლებს;
• შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე ამომრჩევლებს;
• ეთნიკურ ჯგუფებს;
• ქალებს.
დამატებითი მოთხოვნები პროექტთან დაკავშირებით
კონკურსის მიზნებიდან გამომდინარე, არჩევნების დღის გამოცხადების შემდეგ, პროექტის განმახორციელებელი არასამთავრობო ორგანიზაცია, ვალდებულია წაანაცვლოს პროექტის განხორციელების გრაფიკი საგრანტო კომისიის გადაწყვეტილების შესაბამისად.
არაუმეტეს 30.000 ლარისა
2013  წლის  25 ივლისიდან - 2013 წლის 15 ოქტომბრის ჩათვლით
• კონკურსის გამოცხადება - 21 ივნისი, 2013 წელი
• საკონკურსო დოკუმენტების წარდგენის ვადა - 24 ივნისიდან 8 ივლისის ჩათვლით, 2013 წელი
• პროექტების განხილვა - 18-19 ივლისი, 2013  წელი
• კონკურსის შედეგები - 19 ივლისი, 2013 წელი
• ხელშეკრულებების გაფორმება - 23 ივლისი, 2013 წელი
საკონკურსო დოკუმენტაციის წარდგენა უნდა მოხდეს წერილობითი და ელექტრონული ფორმით (CD), 2013 წლის 24 ივნისიდან 8 ივლისის ჩათვლით, 10:00 – 17:00 საათამდე (შაბათ-კვირის გარდა), მისამართზე: ქ.თბილისი, დავით აღმაშენებლის ხეივანიმე-13 კილომეტრი
• არასრულყოფილად წარდგენილი დოკუმენტაცია არ განიხილება
• „მოქალაქეთა პოლიტიკური გაერთიანებების შესახებ” საქართველოს   ორგანული კანონის 301 მუხლის მე-10 პუნქტის შესაბამისად, ერთ არასამთავრობო ორგანიზაციაზე წლიურად გასაცემი საგრანტო თანხა არ აღემატება 121 900 (ას ოცდაერთი ათას ცხრა ასი) ლარს

LEPL Center for Electoral Systems Development, Reforms and Trainings announces grant competition  from June 21, 2013:
Subject I: “Supporting Election Observation missions of NGOs”
Grant project must cover relevant educational and other ifnormational events aiming to improve and develop local NGOs or their representatives accomplishing observational mission in the elections.
Action plan eleaborated by the relevant NGO should be presented for 2013 presidential elections, action plan should cover the information about scales, methodology, target group(s), human and technical rsources of the organization of the NGO participating in election observation.
Applicant NGO is obliged to report to the LEPL Center for Electoral Systems Development, Reforms and Trainings on observation mission within 2013 presiudential election under the contractual term.
Additional requirements for the NGOs
Paritcipant NGOs should nee the following creiteria:
• Monitoring experience as an observer in one of the general elections during the last five years.
• Experience of the project accomplishment via partnership/financing of the international organizations (letter of recommendation from the partner international organization) and/or the experience of accomplishing the project financed by the LEPL Center for Electoral Systems Development, Reforms and Trainings.
50 000 at most
From July 25, 2013 to November 25, 2013
Subject II – “Awareness of voters and growth of their involvement in elections in regions”
Grant project should meet aims/goals of competition and cover various kinds of events, including creative ones for supporting and developing of civil responsibility, improving of election awareness and education and accelerating of voter’s role in elections.
Target groups of project shall be revealed on the basis of tools elaborated in advance and may cover voters’ group in general or at least one of the target groups listed below:
• Young voters
• Voters with disabilities
• Ethnical groups
• Women
For competition purposes, after announcing election date, nongovernmental organization accomplishing the project is obliged to amend project accomplishment schedule according to the decision of grant commission.
30 000 at most
From July 25, 2013 to October 15, 2013
Any local noncommercial (nonprofit) legal entities (hereinafter referred to as nongovernmental organization) registered pursuant to the legislation of Georgia at the moment of competition announcement.