გამოცდაზე ჯამურად რეგისტრირებული 436 მოქალაქიდან საგამოცდო ცენტრებში 321 გამოსაცდელი გამოცხადდა. გამოცდის ჩაბარების შედეგების მიხედვით საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრთა სერტიფიკატი 319-მა პირმა მიიღო (ქალი-191; კაცი-128). საგამოცდო ცენტრების მიხედვით დამუშავებული დეტალური სტატისტიკა ხელმისაწვდომია ბმულზე.
საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრთა სერტიფიცირების გამოცდები, მიმდინარე წლის 28 ივნისიდან 2 ივლისის პერიოდში, სსიპ საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრმა, საქართველოს ცენტრალურ საარჩევნო კომისიასთან თანამშრომლობით განახორციელა.

Out of a total of 436 citizens registered for the exam, 321 examinees appeared in the exam centers. According to the results of passing the exam 319 persons received the certificate of PEC members (191-women; 128-man). Detailed statistics processed according to exam centers are available at the link (information is available in Georgian).
In the period of June 28 july 2 of this year, the Center for Electoral Systems Development, Reforms and Training conducted the certification exams for the Precinct Election Commission head officials in cooperation with the Central Election Commission of Georgia.