გამოცდაზე ჯამურად რეგისტრირებული 504 მოქალაქიდან საგამოცდო ცენტრებში 370 გამოსაცდელი გამოცხადდა. გამოცდის ჩაბარების შედეგების მიხედვით საუბნო საარჩევნო კომისიის ხელმძღვანელ პირთა სერტიფიკატი 367-მა პირმა მიიღო (ქალი-185; კაცი-182). საგამოცდო ცენტრების მიხედვით დამუშავებული დეტალური სტატისტიკა ხელმისაწვდომია ბმულზე.
საუბნო საარჩევნო კომისიის ხელმძღვანელ პირთა სერტიფიცირების გამოცდები, მიმდინარე წლის 12-13 ივნისის პერიოდში, სსიპ საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრმა, საქართველოს ცენტრალურ საარჩევნო კომისიასთან თანამშრომლობით განახორციელა.

Out of a total of 504 citizens registered for the exam, 370 examinees appeared in the exam centers. According to the results of passing the exam 367 persons received the certificate of PEC head officials (185-women; 182-man). Detailed statistics processed according to exam centers are available at the link (information is available in Georgian).
In the period of June 12-13 of this year, the Center for Electoral Systems Development, Reforms and Training conducted the certification exams for the Precinct Election Commission head officials in cooperation with the Central Election Commission of Georgia.