გამოცდაზე ჯამურად რეგისტრირებული 5732 მოქალაქიდან საგამოცდო ცენტრებში 4532 გამოსაცდელი გამოცხადდა. გამოცდის ჩაბარების შედეგების მიხედვით საუბნო საარჩევნო კომისიის ხელმძღვანელ პირთა სერტიფიკატი 4445-მა პირმა მიიღო (ქალი-3618; კაცი-827). საგამოცდო ცენტრების მიხედვით დამუშავებული დეტალური სტატისტიკა ხელმისაწვდომია ბმულზე.
საუბნო საარჩევნო კომისიის ხელმძღვანელ პირთა სერტიფიცირების გამოცდები, მიმდინარე წლის 11-19 აპრილის პერიოდში, სსიპ საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრმა, საქართველოს ცენტრალურ საარჩევნო კომისიასთან თანამშრომლობით განახორციელა.

Out of a total of 5732 citizens registered for the exam 4532 examinees appeared in the exam centers. According to the results of passing the exam, 4445 persons received the certificate of PEC head officials (3618-women; 827-man). Detailed statistics processed according to exam centers are available at the link (information is available in Georgian).
In the period of April 11-19 of this year, the Center for Electoral Systems Development, Reforms and Training conducted the certification exams for the Precinct Election Commission head officials in cooperation with the Central Election Commission of Georgia.