საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრთა სერტიფიცირების გამოცდაზე რეგისტრაცია დასრულდა
საგამოცდო ცენტრები საქართველოს 8 მუნიციპალიტეტში ფუნქციონირებს და მოქალაქეებს გამოცდის ჩასაბარებლად შერჩეულ ლოკაციებზე მომსახურებას სწავლების ცენტრის მიერ გადამზადებული გამოცდის სამდივნოების წევრები გაუწევენ.
საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრთა სერტიფიცირების გამოცდის ჩაბარების სურვილი, რეგისტრაციის შედეგების მიხედვით, 2490-მა მოქალაქემ დააფიქსირა, რაც, გამოცდაზე ჯამურად მისაღებ მონაწილეთა ადგილების რაოდენობის გათვალისწინებით 85%-ს შეადგენს (საგამოცდო ცენტრების მიხედვით რეგისტრირებულ გამოსაცდელთა რაოდენობის შესახებ ინფორმაცია ხელმისაწვდომია ბმულზე).
საგამოცდო ცენტრებში გამოცდის მიმდინარეობაზე დაკვირვების მიზნით დარეგისტრირდა ადგილობრივი არასამთავრობო ორგანიზაცია: სამართლიანი არჩევნებისა და დემოკრატიის საერთაშორისო საზოგადოება - 8 დამკვირვებლით.

From February 19, 2024 certification exams of Precinct Election Commission (PEC) members will start.
Examination centers are operating in 8 municipalities of the country and the members of the exam secretariat trained by the Training Centre will provide services to the citizens at the locations selected for passing the exam.
According to the results of registration, 2490 citizens express willingness to pass the exam of PECs’ members, which, taking into account the number of places available for the exam, is 85% (information about the number of examinees registered according to examination centers is available at the link (in Georgian)).
Tests are available at the links below (available in Georgian):
Local non-governmental organization: International Society for Fair Elections and Democracy was registered in order to monitor the process of the exam at the examination centers - with 8 observers.