”არჩევნები და არჩევნებში მონაწილეობის მნიშვნელობა” სემინარი ეთნიკური უმცირესობის ახალგაზრდებისთვის
საქართველოს ცენტრალურ საარჩევნო კომისიასა და საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრს მიმდინარე წლის 30 მარტს, ახალციხის, ახალქალაქისა და ნინოწმინდაში მცხოვრები 25-მდე დამამთავრებელი კლასის მოსწავლეები სტუმრობდნენ.
ვიზიტის ფარგლებში მოსწავლეები გაეცნენ ცესკოს მუშაობის პრინციპებს, მონაწილეობა მიიღეს სწავლების ცენტრის მიერ ორგანიზებული დისკუსია/სემინარში  თემაზე: ”არჩევნები და არჩევნებში მონაწილეობის მნიშვნელობა”. სემინარის ფარგლებში მოსწავლეებისათვის მოეწყო იმიტირებული არჩევნები და რეფერენდუმი.
მსგავსი ღონისძიებები ხელს უწყობს ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენლების საარჩევნო პროცესებში ჩართულობასა და მათი მოტივაციის ამაღლებას.

On March 30 of this year, at about 25 undergraduate pupils, living in Akhalkalaki and Ninotsminda visited the Central Election Commission of Georgia and Center for Electoral Systems Development, Reforms and Trainings; the pupils will vote in 2013 president elections for the first time.
Training Center staff provided discussion/workshop for the youth on the topic - “Elections and Importance of voting”
Such kind of actions will develop involvment and motivation of the representatives of ethnic minority in election procecesses.