ცესკო ინოვაციურ-ტექნოლოგიური პროექტების შესახებ იდეათა კონკურსს აცხადებს
ცენტრალური საარჩევნო კომისია (ცესკო) ამომრჩეველთა ინფორმირების მიზნით  ინოვაციურ-ტექნოლოგიური  პროექტების იდეათა კონკურსს აცხადებს.
კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ საქართველოს 18-35 წლის მოქალაქეებს. აპლიკანტის მიერ წარმოდგენილი იდეა უნდა აკმაყოფილებდეს შემდეგ მოთხოვნებს:
• იყოს ინოვაციური;
• ამომრჩევლის ინფორმირებაზე ორიენტირებული;
• იყოს განხორციელებადი/შესრულებადი;
• იდეის განხორციელება არ უნდა ცდებოდეს საარჩევნო ადმინისტრაციის მანდატს;
• იყოს ადვილად მოხმარებადი (User Friendly) და მისაწვდომი.
კონკურსში მონაწილეობის მსურველებმა 2022 წლის 19 სექტემბრიდან 30 სექტემბრის ჩათვლით,  ელექტრონული ფოსტის მისამართზე - ideatakonkursi@cec.gov.ge უნდა გამოგზავნონ სამოტივაციო წერილი (არაუმეტეს 500 სიტყვა, რომელშიც უნდა იყოს მითითებული სამომავლო იდეა, მისი არსი, მისი ზემოხსენებულ მოთხოვნებთან შესაბამისობის აღწერა და მოსალოდნელი შედეგები, იდეის განხორციელებისთვის საჭირო სავარაუდო ბიუჯეტი, ამასთან, მოკლედ უნდა იყოს აღწერილი კონკურსანტის უნარები/შესაძლებლობები, რომელიც ხელს შეუწყობს მის ეფექტიან ჩართულობას სამუშაო ჯგუფში) და Curriculum Vitae (CV).
კონკურსის პირველ ეტაპზე კონკურსანტები წარმოდგენილი განაცხადების საფუძველზე შეირჩევიან. მეორე ეტაპზე კი შერჩეული კონკურსანტებით დაკომპლექტდება სამუშაო ჯგუფები, სადაც სამუშაო ფორმატში განხორციელდება იდეების შეჯერება და ფორმირება, რის შემდეგაც გამოვლინდება გამარჯვებული პირი/ჯგუფი. იდეათა კონკურსი ასევე ითვალისწინებს შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირების, ეთნიკური უმცირესობებისა და საინფორმაციო ტექნოლოგიების (IT) სფეროს წარმომადგენლების კონკურსში მონაწილეობას.
იდეათა კონკურსში გამარჯვებულ პირს/ჯგუფს საჩუქრად გადაეცემა ფულადი ჯილდო და ფასიანი საჩუქარი.
კონკურსის მიმდინარეობისას საარჩევნო ადმინისტრაცია იხელმძღვანელებს საჯაროობის, ობიექტურობის, სამართლიანობის, გამჭვირვალობის, თანასწორობისა  და კორექტულობის პრინციპების გათვალისწინებით.
ცენტრალური საარჩევნო კომისია ინოვაციურ-ტექნოლოგიური პროექტების შესახებ იდეათა კონკურსს საარჩევნო სისტემების საერთაშორისო ფონდის (IFES) მხარდაჭერით და აშშ-ს საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) მეშვეობით ახორციელებს.

The CEC Announces A Competition For Ideas On Innovative-Technological Projects
The Central Election Commission (CEC) announces a competition for ideas on innovative - technological projects for the purpose to inform the voters.
Citizens of Georgia aged between 18-35 can participate in the competition. The idea presented by the applicant shall meet the following requirements:
• Be innovative;
• Focused on voter information;
• Be feasible/doable;
• The implementation of the idea should not deviate from the mandate of the Election Administration;
• Be user-friendly and accessible.
Those wishing to participate in the competition should send a letter of motivation (no more than 500 words, which should indicate the future idea, its essence, a description of its compliance with the above requirements and expected results, estimated budget for budget implementation, as well as a brief description of the contestant's skills/abilities that will contribute to his/her effective involvement in the working group) and Curriculum Vitae (CV) to the following e-mail address - ideatakonkursi@cec.gov.ge from September 19 to September 30, 2022.
At the first stage of the competition, the contestants will be selected based on the applications submitted by the applicants. In the second stage, the selected contestants will be formed into working groups, where ideas will be reconciled and formed in the working format, after which the winning person/group will be announced. The competition of ideas also envisages the participation of persons with disabilities, ethnic minorities, and representatives of the field of information technology (IT).
The winning person/group in the competition of ideas will be given a financial award and a paid gift.
During the mentioned competition, the EA will be guided by the principles of publicity, objectivity, justice, transparency, equality, and accuracy.
The Central Election Commission implements the competition of ideas on innovative technological projects with the support of the International Foundation for Electoral Systems (IFES) through United States Agency for International Development (USAID).