ინფორმაცია გამონაკლის შემთხვევაში შექმნილი საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრთა ტრენინგების შესახებ
I ეტაპი - დაეთმობა გამონაკლის შემთხვევაში შექმნილი საუბნო საარჩევნო კომისიის სრული შემადგენლობის (13 წევრი) სწავლებას,  შემდეგ საკითხებზე:
•   საუბნო საარჩევნო კომისიის ხელმძღვანელი პირების არჩევის წესი პირველ სხდომაზე (როლური თამაში)
განხორციელების პერიოდი: 23-25 სექტემბერი, 2012 წელი
II ეტაპი - დაეთმობა გამონაკლის  შემთხვევაში შექმნილი საუბნო საარჩევნო კომისიის სრული შემადგენლობის (13 წევრი) პრაქტიკულ სწავლებას, რაც მოიცავს კენჭისყრის დღის ინსცენირებას.
განხორციელების პერიოდი: 26 - 28 სექტემბერი, 2012 წელი (კონკრეტული თარიღი, დრო და ადგილი გამოქვეყნდება ცენტრის ვებ-გვერდზე II ეტაპის დაწყების წინ)
•   კენჭისყრის დღის ინსცენირებისათვის საჭირო მასალები
მიმდინარე წლის 22 სექტემბერს ტრენინგი ჩაუტარდა ავღანეთში განლაგებულ საქართველოს შეიარაღებული ძალების სამშვიდობო ბატალიონებში პროპორციული წესით საქართველოს პარლამენტის არჩევნების ჩატარების უზრუნველსაყოფად, საქართველოს ცენტრალური საარჩევნო კომისიის 2012 წლის 4 აგვისტოს N122/2012 განკარგულების საფუძველზე, შექმნილი საუბნო საარჩევნო კომისიების ფუნქციების განსახორციელების მიზნით დაკომპლექტებული სპეციალური ჯგუფის წევრებს.

Trainings consist of two stages:
I stage - training of full staff of the members of commissions established in exceptional circumstances (13 members) in the following issues:
• Composition and term of PEC
• Rule of selecting heads of PEC at the first session (role play)
• Authorities of PEC officials
Accomplishment period: 23-25 September, 2012 (schedule)
II stage – practical training of full staff of the members of commissions established in exceptional circumstances (13 members) – simulating of voting.
Accomplishment period: 26-28 September, 2012 (Specific date, time and venue will be placed on the website of the center prior to II stage)
• E-learning program
• Practical exercises
• Materials necessary for voting simulation
On September 22 of this year, trainings were provided for the members of special group formed for accomplishing PEC functions, pursuant to #122/2012 Decree of CEC of Georgia, dated August 4, 2012 for the Elections of Georgian Parliament among Peace Battalions of the Georgian Armed Forces dislocated in Afghanistan.