გრძელდება საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრთა გადამზადება N4 კრწანისის საარჩევნო ოლქში ტექნოლოგიების გამოყენებით საპილოტე პროექტის განსახორციელებლად
2021 წლის 2 ოქტომბრის მუნიციპალიტეტის ორგანოთა არჩევნებისთვის N4 კრწანისის საარჩევნო ოლქში ტექნოლოგიების გამოყენებით საპილოტე პროექტის განსახორციელებლად, საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრები ინტენსიურ სწავლებას გადიან.
26 სექტემბერს იწყება ტრენინგების მორიგი ეტაპი, რომელიც ეთმობა საუბნო საარჩევნო კომისიების ხელმძღვანელი პირების (თავმჯდომარე, მოადგილე, მდივანი) გადამზადებას. სწავლების ცენტრის მიერ შემუშავებული კონცეფციის შესაბამისად, 17-25 სექტემბრის პერიოდში ტრენინგები ჩაუტარდა 31-ვე საუბნო საარჩევნო კომისიის სრულ შემადგენლობას.
პრაქტიკულ სწავლებაზე დაფუძნებით, საპილოტე პროექტისთვის გათვალისწინებული პროცედურული სიახლეების ჭრილში კომისიების წევრები გაეცნობიან საუბნო საარჩევნო კომისიის კენჭისყრის შედეგების შემაჯამებელი ოქმების შედგენის ტექნიკას; კენჭისყრის დღის განცხადებების/საჩივრების წარდგენის წესსა და რეაგირების მექანიზმებს.
სასწავლო პროცესი პანდემიასთან დაკავშირებული ყველა რეკომენდაციის დაცვით მიმდინარეობს. სწავლების ცენტრის მიერ გადამზადებული ტრენერები ტრენინგების ჩატარებას უზრუნველყოფენ 26-27 სექტემბრის პერიოდში. გრაფიკი ხელმისაწვდომია ბმულზე. მასში ცვლილებების განხორციელების შემთხვევაში, ინფორმაცია აისახება დაუყოვნებლივ.

In order to promote the implementation of a pilot project using technologies in N4 Krtsanisi DEC for October 2, 2021 Municipal Elections, members of Precinct Election Commissions are undergoing intensive trainings.
on September 26 the next stage of the trainings will be launched, which is intended for the re-training of PECs’ head officials (chairperson, deputy chairperson, secretary). In accordance with the training concept elaborated by the Training Centre full composition of 31 PECs were trained through the period of September 17 - 25.
Based on the practical training, in the context of the procedural innovations provided for the pilot project the members of the commissions will get acquainted with the technique of compiling the summary protocols of the polling results of the Precinct Election Commission; rule of submission polling day application/complaints and response mechanisms.
The training process is being held in compliance with all the recommendations related to the pandemic. The trainers re-trained by the Training Centre will provide trainings through the period of September 26 - 27. Schedule is available at the link (available in Georgian). In case of any changes, the information will be reflected immediately.