2021 წლის 2 ოქტომბრის მუნიციპალიტეტის ორგანოთა არჩევნებისთვის ცესკოს სწავლების ცენტრის მიერ შემუშავებული ტრენინგების კონცეფციის შესაბამისად, 26 სექტემბრიდან იწყება საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრთა ტრენინგების VI ეტაპი, რომელიც ეთმობა საარჩევნო კომისიის ხელმძღვანელი პირების (თავმჯდომარე, მოადგილე, მდივანი) გადამზადებას.
• საუბნო საარჩევნო კომისიის კენჭისყრის შედეგების შემაჯამებელი ოქმების შედგენის ტექნიკა
• ფოტო-ვიდეოგადაღების რეგულაციები საარჩევნო უბანზე
ტრენინგი პრაქტიკულ სწავლებაზე დაფუძნებით წარიმართება, გათვალისწინებულია თემატური სავარჯიშოების შესრულება.
სასწავლო პროცესი პანდემიასთან დაკავშირებული ყველა რეკომენდაციის დაცვით მიმდინარეობს. სწავლების ცენტრის მიერ გადამზადებული ტრენერები VI ეტაპის ტრენინგების ჩატარებას უზრუნველყოფენ 26-27 სექტემბრის პერიოდში. გრაფიკი ხელმისაწვდომია ბმულზე. მასში ცვლილებების განხორციელების შემთხვევაში, ინფორმაცია აისახება დაუყოვნებლივ.
საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრთა V ეტაპის ტრენინგები 2021 წლის 17 - 24 სექტემბრის ჩათვლით პერიოდში განხორციელდა, მასში მონაწილეობა მიიღო 3633 საუბნო საარჩევნო კომისიის 38 184 წევრმა (შენიშვნა: მონაცემებში არ არის შეყვანილი N4 კრწანისის საარჩევნო ოლქში შემავალი საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრების ტრენინგებზე დასწრების სტატისტიკა (საპილოტე პროექტის ფარგლებში მონაცემი ცალკე მუშავდება)). დეტალური სტატისტიკა იხილეთ ბმულზე.

According to the concept elaborated by the CEC Training Centre for October 2, 2021 Municipal Elections, VI stage trainings for PECs members will be launched from September 26, which is dedicated to the re-training of PECs’ head officials (chairperson, deputy chairperson, secretary).
The training will be based on practical learning; it is provided to perform thematic exercises.
The training process is being held in compliance with all recommendations related to the pandemic. The trainers re-trained by the Training Centre will provide VI stage trainings through the period of September 26 - 27. The schedule is available at the link (available in Georgian). In case of any changes, the information will be reflected immediately.
V stage trainings for PEC members were conducted through the period of September 17 - 24, 2021. 38 184 members of 3633 PECs participated in it (Note: The data does not include statistics on the attendance of the PECs members in N4 Krtsanisi DEC (data will be processed separately within the pilot project)). Detailed statistic is available at the link.