დასრულდა საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრთა ტრენინგების მეორე ეტაპი
მიმდინარე წლის 9 სექტემბერს დასრულდა საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრთა ტრენინგების II ეტაპი, რომელიც დაეთმო საუბნო საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარის, მოადგილისა და მდივნის სწავლებას. მონაწილეები გაეცნენ შემდეგ სასწავლო მოდულებს:
• საუბნო საარჩევნო კომისიის ხელმძღვანელი პირების უფლებამოსილებები;
ტრენინგების დასასრულს, საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრთა პრაქტიკული ცოდნის გაღრმავების მიზნით ნაჩვენები იქნა კენჭისყრის დღის პროცედურულ საკითხებთან დაკავშირებით საქართველოს ცენტრალური საარჩევნო კომისიის მიერ მომზადებული ფილმი.
2012 წლის 11 სექტემბრიდან დაიწყება და 27 სექტემბრამდე გაგრძელდება ტრენინგების III ეტაპი, რომელიც ეთმობა საუბნო საარჩევნო კომისიის სრული შემადგენლობის  (13 წევრი) სწავლებას. სასწავლო მოდულებია:
• საუბნო საარჩევნო კომისიის საქმიანობა კენჭისყრის დღეს;
• კენჭისყრის დღის ინსცენირება.
სწავლების ჩატარების კონკრეტული თარიღი, დრო და ადგილი განისაზღვრება გრაფიკით, რომელიც III ეტაპის დაწყების წინ გამოქვეყნდება ცენტრის ვებ-გვერდზე.

Second stage of trainings of PEC members is finished
On September 9 of this year, II stage of trainings of PEC members was finished; stage included trainings of chairman, deputy chairman and secretary of PEC. Participants were introduced to the following modules:
• List of voters;
• Authorities of PEC officials;
• Application / claims on the day of voting.
At the end of trainings, for development of practical knowledge of the members of PEC, a film was presented dedicated to procedural issues of voting day.
III stage will take place from September 11 to September 27 of 2012, dedicated to the training of PEC members (13).
Training modules:
• PEC activities on the day of voting;
• Simulating of voting day.
Specific date, time and venue shall be scheduled, which will be placed on the website of the Center, prior to starting of the III stage.