2020 წლის 13 ივლისს სწავლების ცენტრის მიერ გამოცხადებული საგრანტო კონკურსის ფარგლებში, საკონკურსო კომისიის გადაწყვეტილებით დაფინანსდა 44 ადგილობრივი არასამთავრობო ორგანიზაცია, შემდეგ მიმართულებაზე: „ამომრჩეველთა ინფორმირება 2020 წლის საქართველოს პარლამენტის  არჩევნებისთვის“.
კონკურსის გამოცხადება მიზნად ისახავს ადგილობრივი არასამთავრობო სექტორის წახალისებას ისეთი პროექტების განსახორციელებლად, რომელიც ორიენტირებული იქნება 2020 წლის საქართველოს პარლამენტის არჩევნებისთვის ამომრჩეველთა საარჩევნო ცნობიერების ამაღლების, სამოქალაქო პასუხისმგებლობის ზრდისა და არჩევნებში ამომრჩევლის გააქტიურების ხელშეწყობის მიზნით შესაბამისი საინფორმაციო-სასწავლო ხასიათის პროგრამების, საინფორმაციო კამპანიების, გადაცემების ან/და სხვა ფორმატის ღონისძიებების განხორციელებაზე.
აღნიშნული საინფორმაციო-სასწავლო ხასიათის ღონისძიებები უზრუნველყოფს ელექტორატის ინფორმირებულობას არჩევნებთან დაკავშირებულ საკანონმდებლო ცვლილებებზე, პანდემიის პირობებში არჩევნების ჩატარების წესსა და საარჩევნო უბანზე ხმის მიცემის უსაფრთხო პროცედურების საკითხებზე, საარჩევნო უფლებებსა და მათი რეალიზების  პროცედურაზე (მათ შორის, ხმის მიცემის ფარულობის პრინციპთან დაკავშირებით), აგრეთვე, სხვა მნიშვნელოვან საარჩევნო საკითხებზე, რაც ხელს შეუწყობს ამომრჩევლის მიერ გააზრებული არჩევანის გაკეთებას და წაახალისებს ამომრჩევლების (მათ შორის ახალგაზრდა ამომრჩევლების) აქტივობის ზრდას საარჩევნო პროცესში.
თემატიკის მიზნიდან გამომდინარე, დაფინანსებული საგრანტო პროექტები განხორციელდება ქვეყნის მასშტაბით (თბილისი, კახეთი, ქვემო ქართლი, შიდა ქართლი, მცხეთა-მთიანეთი, სამცხე-ჯავახეთი, იმერეთი, რაჭა-ლეჩხუმი და ქვემო სვანეთი, სამეგრელო და ზემო სვანეთი, გურია და აჭარა) 2020 წლის 25 სექტემბრიდან - 25 ოქტომბრის პერიოდში. პროექტების ფარგლებში ჩასატარებელი ღონისძიებების გრაფიკი განთავსებულია პროექტების რუკაზე. გრაფიკი ასევე მოიცავს ინფორმაციას განხორციელებული ცვლილებების შესახებ.

As part of the grants contest announced by the Training Center on July 13, 2020, at the decision of the Competition Committee, 44 local NGOs were funded, for the following direction: “Informing Voters for the Parliament of Georgia 2020 Elections”.
Grant competition is aimed at supporting local NGOs for implementation of projects focusing on, conducting of informational-training programs, informational campaigns, programs and/or other activities to facilitate raising voter electoral awareness, enhancing civic responsibility and invigorating voters for the Parliament of Georgia 2020 Elections.
It is important that the informational-training activities envisaged under the projects are focused on informing voters about election related legislative amendments, the rule of holding elections during the Pandemic and safe voting procedures at election precincts, electoral rights and the procedures for exercising those (including the principle of the secrecy of vote), as well as other important electoral matters that will facilitate voters to make informed choice and will stimulate increased activeness of voters (including young voters) in the electoral process.
Due to the goal of the topic the funded projects will be implemented throughout the whole country (Tbilisi, Kakheti, Kvemo Kartli, Shida Kartli, Mtskheta-Mtianeti, Samtshke-Javahketi, Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti, Samegrelo and Zemo Svaneti, Guria and Adjara) from September 25 to October 25, 2020. Schedule of activities carried out by the NGOs is posted at the Projects Map (available in Georgian). Changes made in the Schedule are available as well.
Follow the Link (available in Georgian) for information about NGOs funded at the decision (available in Georgian) of the Competition Committee.