2020 წლის 23 ივლისს გამოცხადებული სასერტიფიკაციო გამოცდები დასრულდა. სწავლების ცენტრის მიერ ორგანიზებულ გამოცდაზე 1097 მსურველი დარეგისტრირდა, მათგან გამოცდაზე გამოცხადდა 455 მონაწილე, ხოლო გამოცდა წარმატებით 135 მონაწილემ ჩააბარა (ქალი - 86, კაცი - 49), რომლებსაც ადგილზე გადაეცათ სერტიფიკატები.
გამოცდის მიმდინარეობისას დაცული იყო პანდემიასთან დაკავშირებული ყველა რეკომენდაცია, მათ შორის პრევენციული ზომებიდან გამომდინარე, გამოცდის ჩაბარების მსურველებისთვის უზრუნველყოფილი იყო ხელის სანიტაიზერი და სამედიცინო პირბადეები.
აღსანიშნავია სერტიფიცირებული პირებისთვის შეთავაზებული სერვისი, რომელიც ითვალისწინებს მათი თანხმობის საფუძველზე პერსონალური მონაცემების (გვარი, სახელი, დაბადების თარიღი, სქესი, მისამართი, ტელეფონი, ელ.ფოსტა) გაცემის შესაძლებლობას საარჩევნო რეგისტრაციის მქონე პარტიებსა და ცესკოში რეგისტრირებულ ადგილობრივ დამკვირვებელ ორგანიზაციებზე, ასეთი ინფორმაციის სწავლების ცენტრიდან წერილობით გამოთხოვის შემთხვევაში. ამ სერვისთან დაკავშირებით ცესკოს №13/2012 დადგენილებით დამტკიცებულ „საარჩევნო ადმინისტრაციის მოხელეთა სერტიფიცირების დებულებაში“ ასახული რეგულაციის თანახმად, პერსონალური მონაცემების გაცემაზე თანხმობის დაფიქსირება მოქალაქეებს შეეძლოთ გამოცდისთვის რეგისტრაციის ეტაპზე. ამასთან, ამ უფლების რეალიზება სერტიფიცირებულ პირებს ასევე შეუძლიათ გამოცდის დასრულების შემდგომ, პერსონალური მონაცემების დამუშავებასა და გაცემაზე თანხმობის შესახებ განცხადების სწავლების ცენტრისთვის წერილობითი წარდგენის საფუძველზე.

Certification exams announced on July 23, 2020 have ended. 1097 individuals registered for an exam organized by the Training Center. 455 participants came to the exam, 135 participants successfully passed the exam (86 female, 49 male), and they were awarded certificates.
All pandemic recommendations were followed during the examination process, among them, due to preventive measures, hand sanitizers and medical facemasks were provided for those wishing to take the exam.
It is important to mention the service afforded to certified individuals. It envisages the possibility of disclosing their personal data (name, last name, date of birth, gender, address, telephone, e-mail), subject to their consent, to parties with electoral registration and local observer organizations registered at the CEC, in case of applying to the Training Center in writing. According to the regulation concerning this service stipulated in the Statute about Election administration Officials Certification approved under the CEC N13/2012 Decree, citizens were able to provide their consent to disclosing personal data at the stage of registration for the exam. Certified individuals also have an option to realize this right after the exams are over, based on submitting a written application to the Training Center about consent to personal data processing and disclosure.